Герої АТО як взірець для прийдешніх поколінь

Заслужений вчитель України, засновник групи аналітиків "Галицький аналітичний центр"
 Ми вже неодноразово писали про різні патріотичні починання, що організовуються у середній школі № 34 ім.М.Шашкевича, що у Львові.

Як і всі патріоти України, вчителі та учні цієї школи активно включилися у допомогу нашим героям, що захищають схід України, від новітніх варварів, що чинять злочини за вказівкою російського президента В.Путіна.

Вчителі початкових класів організували збір дитячих малюнків, які з любов’ю до наших захисників намалювали найменші учні школи ім..М.Шашкевича. Щотижня  ці малюнки відправляються у зону бойових дій.

Організовано пошук колишніх наших учнів, які нині відбивають навалу ворога. З цими героями встановлено особисті контакти. Наші колишні учні нині воюють в добровольчих формуваннях і в лавах вояків української армії.

Школа гордиться двома нашими випускниками – Остапом Бендером та Романом Ковальським. Які активно діяли на Київському Майдані і обидва були поранені, а підлікувавшись, відразу ж рушили на схід, в зону АТО, записавшись добровольцями у знаменитий батальйон «Донбас».

Неодноразово вони дивилися смерті в вічі на передовій, стримуючи ворога у Луганській області і завжди були там, де найважче.

На жаль, трагедія під Іловайськом не оминула цих щирих український патріотів. Попавши в російське оточення, вони билися до останнього набою, але вийти з оточення їм не вдалося. На їх очах загинули майже всі їх друзі та бойові побратими.

Пряме попадання російського снаряда, випущеного з танка, призвело до великих жертв у їх взводі. Обидва герої вціліли. Очевидно, їх врятувала Господня дещиця. Обидва і Роман і Остап були важко поранені і попали в російський полон, але в цей же жень було здійснено обмін польовими командирами і поранених Остапа та Романа відправили у госпіталь в Дніпропетровськ.

Родина, знайомі, волонтери і в тому числі автор цих рядків з родиною – розпочали пошук героїв. Через деякий час ми зустрічали їх у Львові, біля пам’ятника Ст.Бандері і десятки людей щиро вітали поранених вояків.

Далі – знову лікарні. Тепер уже у Львові. Вчителі їх рідної школи зібрали, хай незначну суму грошей на лікування. Ми відвідували їх у лікарні і морально підтримували родину. Ще частину грошей було зібрано нами в часі екскурсійних поїздок. Навіть корінна полька, передала волонтерці  Оксані Білас 400 гривень на лікування хлопців.

І ось нещодавно учениця 9-го класу Христина Садкова передала свої заощадження у сумі 200 гривень на лікування поранених солдатів. Ми, як і самі вояки від щирого серця дякуємо цій прекрасній дівчинці за її добре і щире серце.

Учні старшої школи написали десятки листів нашим героям в АТО, підтримуючи їх морально з проханням берегти себе і з перемогою повертатися додому. Школа не забуває своїх учнів-героїв.

А в шкільному музеї готується виставки речей наших учнів, що відстоювали Майдан, а нині територіальну цілісність України. Наші випускники продовжують справу, за яку боролися вчителі і учні в 1918-1919рр. в лавах УСС та УГА, в лавах 1УД УНА та УПА. І ми пишаємося ними.

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm