Невивітрений мілітаристський дух

Невивітрений мілітаристський дух

Заслужений вчитель України, засновник групи аналітиків "Галицький аналітичний центр"
Уже кілька років Угорщина висуває до України претензії щодо забезпечення розвитку мови угорської меншини
Уже кілька років Угорщина висуває до України претензії щодо забезпечення розвитку мови угорської меншини. Абсолютно не обдумані претензії. З боку угорських правих, в особі сумнозвісного “Йобіка” висуваються і територіальні претензії до України,

хоч слід підкреслити і про те, що угорька меншина має в Україні всі права, аж забагато. В кількох районах Закарпаття угорці явно порушують українське законодавство: угорські прапори на державних установах, відсутня державна мова, часто чути шовіністичні вибрики з боку мадярських шовіністів, що є громадянами України і т. д.

Угорщина продовжує безпідставно атакувати Україну, заявляючи, що буде постійно блокувати будь- яке рішення саміту Україна -Грузія- НАТО. Та слід, шановні читачі, згадати трохи історії. В 1848р., коли мадяри розпочали революцію проти Австрії, в Галичині був створений Руський гірський батальйон, з національною атрибутикою, але він не приймав участі у бойових діях проти повсталих мадяр, лише охороняв гірські перевали. Пізніше ці події мадярські гонведи використали, як привід, до винищення українських селян Галичини. Саме в період Першої світової війни, мадяри розстріляли, закатували чи кинули в концтабори тисячі галицьких селян і в тому числі жінок та дітей. В цій війні мадяри нічим особливо не відзначилися і при першій можливості здавалися в полон росіянам.Недаремно тисячі угорських солдатів, що опинилися в Сибіру, ставали переконаними комуністами, що дуже нашкодило їх батьківщині. Угорські солдати були майстрами заплечних справ: нищили селян і священиків, вішали українських вчителів та представників інтелігенції, про засвідчують збережені архівні матеріали і світлини.

Ставши найвідданішими союзниками Гітлера, мадяри слізно просили фюрера дозволити їм окупувати Карпатську Україну і “доблесні” мадярські гонведи, маючи 20-ти кратну перевагу і озброєні авіацією і важкою зброєю, і всесторонню допомогу від нацистів Німеччини-здолали запеклий опір карпатських січовиків, що були озброєні лише стрілецькою зброєю. Наголошувати треба і на тому, що фашистський уряд Угорщини видав всіх євреїв нацистам Німеччині. Угорські фашисти Горті причетні до винищення євреїв цієї країни. Ось цитати:” За період із травня по липень 1944р. близько 437тис. угорських євреїв було депортовано з Угорщини в Аушвіц( Освєнцем), і з них - 320 тис. загинуло.”Навідь тоді, коли Червона армія блокувала Будапешт, фашистський уряд “схрещених стріл” створив нове гетто і щодня ці садисти розстрілювали по 50 євреїв на березі Дунаю. Ще раніше, угорські фашисти допомагали нацистам розстрілювати депортованих євреїв в м. Кам”янець -Подільському, де загинуло 24 тис. євреїв

( Див.Тімоті Снайдер. Чорна Земля.Голокост як історія і застереження). Про це в нинішній Угорщині стараються мовчати і тому роздувають антиукраїнську істерію. Саме з дозволу Гітлера мадяри захопили Закарпаття і та південну частину Словаччини.

В часі нападу на СРСР, Угорщина надала Гітлеру своїх 15 дивізій, які Червона армія розтрощила під Воронежом. Оці “здрібнілі” карателі лютували в окупованій Україні, де найбільше відзначилися 105 та 108 бригади Королівського окупаційного корпусу “Схід”. Але угорські окупанти панічно боялися УПА. Я знаю одного вояка, який разом з батьком, взяли в полон 120 мадярів, надодачу із зброєю, яка так була потрібна українським повстанцям.

Нинішні заяви і дії угорського уряду є прямою та опосередкованою допомогою Москві і нашому урядові слід посилити тиск в європейських структурах і на саму Угорщину , висвітлюючи її брехливі та необдумані претензії проти України.

 

Ігор Федик

 

 

 


КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm