Русини і московити. Лікбез для Путіна

Заслужений вчитель України, засновник групи аналітиків "Галицький аналітичний центр"
Мы обернемся к вам Своею азиатской рожей А.Блок
 «Якою мірою ви міряєте, такою й вам відміряється» – ці слова з книги книг – Біблії у повній мірі стосуються дій нинішнього російського президента В.Путіна.

Нещодавно В.Путін, очевидно від безсилля і злоби, вкотре назвав західних українців людьми другого сорту, таким чином образивши кілька мільйонів галичан, буковинців, волинян та закарпатців.

Дісталося і донецьким шахтарям. В часі правління ВВП ксенофобія та антисемітизм інтенсивно розповзаються  по Росії. Не міг же колишній офіцер КГБ інакше нас назвати, знаючи що галичани та інші «западенці» понад 10 років громили завойовницькі орди, не скорившись ніколи червоному монстрові.

Очевидно російський лідер забув, що колись галичани та волиняни мали свої потужні європейські держави, то його земляки ще сиділи на деревах. Не знає, або не хоче ВВП знати історію Європи, і справжню, а не таку, що написана в тіні Кремля.

Рекомендую оточенню свого президента в Росії підготувати йому інформаційну записку про формування галицького етносу, використовуючи при том працю видатного археолога Я.Пастернака «Археологія України».

Може ВВП уважно прочитати «Слово о полку Ігоревім» і дізнатися про те, хто своїми залізними полками підпер гори Угорські». А це був Ярослав Осмомисл.

Чи мало Владимиро-Суздальське князівство свого короля? Очевидно, що ні. Нагадую всім російським українофобам на чолі з В.Путіним, що у1253 р. могутній володар Галицько-Волинської держави Данило Галицький  став офіційним королем.

У ХVI-XVIII ст. московську культуру, якої до цього часу не було, формували і відшліфовували саме українці і в тому числі із Західної України.

Або ж слід пригадати панові президентові, хто прославився у битві на полі Куликовому, забезпечуючи перемогу Дмитру Донському. Так, це був наш західно-український воєвода Дмитро Боброк-Волинський.

А ще хочеться вивести з тіні Кремля і відкрити приховану московську історію, щоб молодий читач знав про те, як виходець із Самбірщини, що на Львівщині гетьман Петро Сагайдачний у 1618 р. сплюндрував пів Московщини, взявши штурмом десятки міст та брав участь в облозі російської столиці.

Ще коли в Московії не знали, що таке університети, а Петро І ще не голив бороди напівдиким боярам, сотні західних українців уже навчалися в європейських університетах, а славетний вчений із Дрогобича Юрій Котермак-Дрогобич вже у ХV ст. був ректором найстарішого в Європі Болонського університету, що в Італії, як і професором не менш знаменитого Краківського університету.

Князь Костянтин Острозький був видатним полководцем і меценатом. Це він у 1514 р. наголову розгромив московське військо під Оршею і це він дав притулок друкареві з Москви Іванові Федорову, що мусів втікати від диких московських попів. Саме у Львові Федоров прожив свій найбільш активні життєві роки і вдячну львів’яни збудували йому пам’ятник. Про це в путінській Росії теж воліють мовчати.

Довгі роки напівграмотні суб’єкти московських царів водили пальцями, по складах читаючи твори видатних українських вчених, філософів та церковних діячів. І серед них: Єличей Плетенецький, Йов Берецький, Памво Беринда, Герасим та Мелетій Смотрицькі, брати Зизанії. Всі вони були галичанами.

Можна панові президентові порекомендувати уважно прочитати книгу французького маркіза де Кюстіна «Правда про Росію» у якій він об’єктивно описував «першосортних» московитів.

Так, в силу об’єктивних причин галичани, як і всі українці із Західної України, втратили свою державність, але вони ніколи не складали зброї ні перед будь-ким, і в тому числі перед московськими загарбниками. Хай Вам повідомлять, пане президенте, з яких областей України найбільше полягло від куль Вашого васала героїв з Небесної Сотні, виборюючи честь Вітчизни і волю народу.

Більшовики тому так лютували в Галичині та на Волині, бо ж довгі роки не могли собі дати раду в боротьбі з клятими «бандерівцями», яких Ви, пане президенте, так не любите і, очевидно, боїтеся.

Це зненавиджені Вами герої, боронячи свій край, поквиталися з фашистським генералом В.Лютце, що був приятелем фюрера. Така ж доля спіткала і польського генерала, вишколеного чекістами К.Свєрчевського, а також радянських генералів Ватутіна та Дергачова.

Але повернімося до більш ранньої історії.

В 1661 р. у Львові було відкрито університет, в якому навчалися і українці і чимало з них були ректорами та професорами цього славного вишу.

Для мимовільного порівняння підкреслюємо, що перший університет в Москві був відкритий майже на 100 років пізніше. Більшовики пішли ще далі – закрили університети, в СРСР бо ж їм потрібні були раби, а не освічені люди. А були вони, пане президенте, Вашими духовними наставниками.

Хоч галицькі русини були під австрійською займанщиною, але сотні із них здобули блискучу освіту у Львові, Кракові, Відні, Парижі, Інсбруці, Римі та в інших університетських містах Європи. Ті ж русини позбулися кріпацтва і панщини набагато раніше росіян, які скинули царсько-поміщицьке ярмо лише в 1861 р. Останні в Європі!!!

Західні українці вже з 1867 р. навчалися парламентської діяльності і боротьби, до речі, разом з місцевими євреями, а в Росії про парламент у цей час і не чули, бо до відкриття Думи ще треба було пройти горнило Першої російської революції. Під час Першої світової війни галицькі січові стрільці, разом з іншими вояками, зірвали грандіозні плани російських імперіалів не пропустивши їх війська у Європу, особливо після битви на г.Маківці, що в Карпатах. З люті більшовицькі сатрапи знищили меморіал УССів на вершині цієї гори.

Російський президент любить обзивати галичан фашистами, націоналістами, а його підручні у стилі геббельсівської пропаганди фальсифікують історію наших національно-визвольних змагань. Ось приклад: якщо на боці Німеччини воювало до 15 тис. галичан, зокрема, у Дивізії «Галичина», то у німецькому вермахті і зброї СС воювало понад мільйон росіян. ВВП не любить цих фактів, як і того, що серед 91 тисячі німецьких полонених з армії Паулюса, що зазнала поразки під Сталінградом, половина були росіянами. Згадаймо багаточисельну армію генерала Власова, що воювала проти більшовиків.

Боялися московські більшовики ОУН та УПА. Ціла армія чекістів і мільйонні грошові видатки йшли на те, щоб упокорити героїчних «западенців» з Галичини та Волині. Скритне вбивство Є.Коновальця, Л.Ребета, С.Бандери засвідчує страх більшовиків перед українськими національно-визвольним змаганнями.

Боялася Москва і УГКЦ. Дуже боялася і тому із азіатською люттю нищила владик, священиків та вірних цієї Церкви, яку очолювали високоосвічені ієрархи – Митрополит Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий. До речі, нехай російські шовіністи на чолі з Путіним і Гундяєвим, порівняють освіту владик та священиків УГКЦ та освіту російських владик та попів, або ж рівень знання іноземних мов. Відразу ж ця скромна статистика покаже, хто тут «другосортний».

 Зрештою, не західні українці, а московський сфінкс винуватий у знищенні мільйонів людей і у загарбанні чужих територій, як сьогодні підступно захоплений Крим. Концтабори ГУЛАГ – теж московське творіння.

Нині російський президент, щоб зберегти свій трон ще на кілька літ, вчинив агресію проти України, показуючи таким чином своє імперське нутро, ігноруючи, одночасно думку всього цивілізованого світу.

 


КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram