ВГОЛОС - Чат-конференції | Чат з Михайлом Стулою

Чат з Михайлом Стулою

Михайло Стула - перший секретар ЛОК КПУ.

ІгорЧи приймають участь комуністи у місцевих виборах на Львівщині? З якими гаслами? На які результати Ви розраховуєте?

Так, приймають, як і у всіх попередніх виборах. Основне гасло комуністів – це з приходом в структури місцевого с самоврядування відстоювання інтересів виборців, вирішення наболілих питань по забезпеченню нормального життя мешканців кожного села. Міста всієї області. Зокрема, недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги, введення мораторію на підвищення цін на основні продукти харчування та товари першої необхідності, відновлення роботи по забезпеченню кожного громадянина робочим місцем. При цьому враховуючи підтримк3у малого та середнього бізнесу. Але як кажуть в народі: обіцянка –цяцянка, тому комуністи пропонують основні напрямки соціального захисту. В той же час перед кожним депутатом буде стояти завдання виконання запитів. Програм, та пропозицій,які перед ним буде ставити кожний виборець. Фактично місцеве самоврядування для того і існує, щоб вирішувати наболіли питання громадян. Виборцям важко розібратися за кого голосувати. Бо більшість партій в програмах і гаслах перехопили «ліві» ідеї і програмні цілі. Але з приходом до влади вони лобіюють лише свій бізнес або бізнес тих, хто їх фінансує на виборах. Якщо вибори відбудуться чесно, а не так, як раніше, комуністи розраховують бути представленими в органах місцевого самоврядування на Львівщині, а саме в ряді міст області, сільських населених пунктах і Львові. Як показують соціологічні дослідження, значна частина львів’ян мисліть лівими поглядами і хоче жити в справедливому суспільстві. А оскільки ліві ідеї сьогодні сповідує лише одна парті - комуністи, тому ми розраховуємо на розумінні і переосмислення того, що наробила за 19 років «демократія». Комуністи повинні бути представлені в радах для того, щоб була справжня опозиція, оскільки інші партії завжди домовляються в питаннях розподілу майна, землі і т.п.

А.Т.Хотелось бы узнать, чем сегодня занимаются коммунисты во Львове? Как коммунисты реально защищают интересы трудящихся? Почему они допустили повышение тарифов на газ и уменьшение пенсий?

Начнем с последнего. Коммунисты категорически выступили против повышения тарифов на газ и коммунальные услуги, уменьшения пенсий и повышения пенсионного возраста, и это официально прозвучало с трибуны ВРУ, в заявлениях лидера КПУ Петра Симоненко. Несмотря на то, что мы в одной коалиции с регионалами, вступая в коалицию, коммунисты предупредили коалиционеров, что они должны действовать в защиту трудящихся и внесли свои пункты, по каким вопросам они не будут поддерживать буржуазию любого цвета: по вопросам угнетения трудящихся. Поскольку коммунисты не находятся нигде при власти, а во Львове - тем более, они реально влиять и защищать интересы трудящихся не могут через органы местного управления. А только они это могут делать. Поэтому мы должны быть представлены в местных советах. Коммунисты сегодня стараются убедить жителей Львовщины, что свои интересы необходимо защищать законными методами, приводя к власти не олигархов, а тех, кто создает жизненные блага.

SheffСформулюйте ставлення комуністів до ВО "Свобода". Якщо "Свобода" прийде до влади на Львівщині, яка буде позиція КПУ? Як Ви будете з ними співпрацювати?

Я не впевнений у тому, що Свобода прийде до влади на Львівщині. Бо реальної повної більшості вони не будуть мати. Я детально ознайомився з програмою Свободи на виборах. І хотів би сказати, що чимало пунктів соціального захисту населення вони перейняли саме з програми компартії. Якщо і Комуністи, і Свобода будуть представлені в органах місцевого самоврядування у питаннях розбудови, питаннях вирішення наболілих питань, якщо вони цього захочуть, ми зможемо приймати однакові рішення. В той же час, нас хвилюють агресивні прояви деяких представників ВО Свобода, безкультурність і не вихованість їх під час проведення масових заходів, особливо по суперечках під час свят, які проводять комуністи та свідома громадськість міста. Культура, повага до старшого покоління, до батьків, мирне співіснування повинно повернутися на Львівщину. Тому я рахую, що свободівцям по деяких питаннях треба зупинитися і вести миролюбну політику разом з комуністами. А по вирішенню ідеологічних розбіжностей, дебати проводити цивілізовано, за круглими столами, в особистих розмовах, бо як заявляє Свобода, вони ж хочуть у Європу. А там право на існування має і ліва, і права ідеологія. І всі спірні питання вирішуються мирним і цивілізованим методом. Тому давайте покінчимо з агресивністю на Львівщині

КомуністВлада Львова і мер Садовий - корупціонери. Комуністи цього не помічають? Чому Ви не ведети боротьи з корупцією?

Ні. Комуністи це помічають. Вони неодноразово проводили акції протесту проти теперішньої корупції влади. За відсунення від влади представників крупної буржуазії, тих. Хто живе за рахунок трудящих. Для того. щоб рішучі повести цю боротьбу, мати можливість впливати на процес, комуністи повинні бути представлені в радах. Почитайте видання Компартії і зокрема газету «Вільна Україна». де неодноразово викривались корупційні дії влади. На державному рівні. Зокрема в парламенті. Фактично єдині комуністи виступають проти корупціонерів і вимагають притягнути до відповідальності тих. хто пограбував український народ, хто розікрав заводи, фабрики , приміщення соцкультпобуту, розпродує найдорогоцінніше багатство України та її народу – рідну матінку-землю. Парадокс, але єдині це комуністи. Хто дотримується в цих питаннях біблійних заповідей, як от: «А земля не буде продаватися назавжди, бо Моя та земля, бо ви приходьки та осілі в Мене». Залишилося одне – поміняти владу у Львові та в області.

РіпкаБезробіття зростає, ціни зростають, тиск на підприємців - шалений. Чому мовчать комуністи? Бо таку вказівку їм дали Регіони?

Комуністи ніколи не виконували нічиїх вказівок. Вони в жодному з питань, навіть домовленостей з партіями, політичними структурами не відходили від своїх програмних цілей. Не знаю хто вам сказав, що комуністи мовчать. По всій комуністичній пресі, щоденно з трибуни ВРУ, в виступах комуністів тільки і чуєш, що кожен повинен бути забезпечений робочим місцем, ціни повинні відповідати рівню життя, необхідно зняти податковий тиск з підприємців малого та середнього бізнесу. Усі роки на усі рівні виборів комуністи ставлять ці питання на перше місце. І не зрозуміла позиція виборця, який сьогодні задає це питання, а голосує за тих хто робить зовсім навпаки. Проголосуйте хоча би ще раз за представників від компартії, а в наших списках серед кандидатів чимало безпартійних представників всіх сфер виробництва і навіть безробітних. От вони і будуть відстоювати інтереси тих, хто хоче нормально і справедливо жити. І отримувати по праці.

ЛівийКПУ - член правлячої коаліції. Назвіть бодай три рішення уряду, які дійсно допомогли вирішити бодай одну соціальну проблему.

Комуністи за рішення уряду відповідати не можуть, бо фактично серед виробничих галузей, та і взагалі в уряді, майже не представлені. А 27 депутатів комуністів не можуть в парламенті заблокувати непопулярні рішення уряду, які нажаль є. маючи свого представник в уряді, керівника таможні, вперше за 19 років незалежної України, в державний бюджет таможня дала більше надходжень, ніж податкова завдяки перекриттю каналів контрабанди. Деякі рішення уряду були пом’якшені завдяки напористості та втручанню в переговорний процес голови фракції КПУ Петра Симоненка.

українецьЯка позиція комуністів по питанню статусу російської мови. Чи голсоуватимуть ваші нардепи за ініціативи регіоналів?

Комуністи завжди були послідовними у цьому питання. Усі горе-демократи кричать, що вони йдуть у Європу, хоча не зрозуміло, бо ми є центр Європи. Але у Європу Україна не буде прийнята до тих пір, доки не буде виконувати всі нормативні документи Євросоюзу. Фактично у всіх країнах Європи, де проживає навіть мала кількість нацменшин, введено двомовність, багатомовність, або мови нацменшин на законній основі, легалізованій в регіонах їх проживання. Ми, як ті, що йдемо до цивілізованого суспільства, в обов’язковому порядку будемо голосувати за той проект, який виносили неодноразово. Бо фактичного по цьому питанню, ми завжди були постійними і вносили його неодноразово на ВРУ.

південнийЧи підтримуєте Ви вимогу нардепа Писарчука відправити Табачника у відставку?

По-перше, я не знайомий з такою ініціативою Писарчука. Якщо ж говорити про Дмитра Табачника, як міністра, чимало позитивних зрушень відбулося в освіті, зокрема, зменшення віку навчання, або дехто повинен був брати віт термінування від служби в армії або з народжувати дітей за шкільною партолю. Зрозуміло. що більшість з тих. хто нас сьогодні читає. Стали достатньо грамотними спеціалістами, закінчивши 9 чи 10 класів та ВНЗ. Зрозуміло, що комуністи не будуть підтримувати ініціативи МОЗу щодо введення платних послуг в освіті та взагалі перехід на повну платну освіту. Ми вважаємо. Що освіта повинна бути доступна всім верствам населення України, бо найбільше талантів було серед селян та малозабезпечених верств населення.

ІванНовий податковий кодекс завдасть ураду по малому підприємництву. Що роблять комуністи для захисту прав малого і середнього бізнесу?

Якщо бути коротким, то комуністи не підтримують жодного з пунктів податкового кодексу, який не буде захищати тих, хто заробляє на кусок хліба. Комуністи єдині, хто виступили за відставку Тігіпка через його податковий кодекс.

яяяЯк можуть співіснувати в одній коаліції комуністи і капіталісти - тобто партія регіонів, де одні олігархи?

Тому, хто задав це питання, хочу відповісти: Ви завжди нас критикуєте, що ми завжди в опозиції. А тепер критикуєте за те, що ми увійшли у владні структури. Ми були в коаліції лише для того, щоб вносити конкретні пропозиції по зміцненню економіки та покращенню життя, мати можливість впливати на ці процеси з середини, а як показують голосування в парламенті, що ряд голосувань соціально наболілих питань проходять часто за участю здравомислячих представників усіх фракцій. серед регіоналів не всі олігархи. Є ряд людей, які не мають відношення до великого бізнесу.

натановичскільки коштує ваша краватка?

Важко сказати, не пам’ятаю, але на вітрині, де висять всі краватки, там і купую. Я перевагу віддаю тим товарам, які є місцевого виробництва і моя зарплата не дозволяє купувати товари у фірмових магазинах, туди можна ходити лише як до музею.

кандидатТоваришу комуніст, кого буде підтримувати ваша партія на виборах мера Львова? назвіть прізвище, кого б ви точно не хотіли бачити на цій посаді. Можливо варто його і підтрнимати, щоб він не став мером).

Думаю, більшого зла Львову, ніж Садовий, ніхто не приніс. Не можуть бути мерами і представники ультра радикальних сил – «Свободи», бо у Львові проживають представники різних політичних поглядів, різними можливостями проживання. А саме страшне в нашому теперішньому українському бомонді на місцевому рівні, коли до влади приходить людина, яка не знає, що з нею робити, обкладається тими, хто більше дасть, або хто дурніший від нього. Через це так і живемо. Оскільки ми, комуністи, в коаліції з регіоналами і найбільш наближений до нашої позиції вирішення наболілих питань Львова є Петро Писарчук, то комуністи прийняли рішення підтримати його кандидатуру.

цікавийПане Михайле, як Ви ставитесь до секс-меншин? Чи є представники цієї групи у вашій партії

Я взагалі визнаю християнську мораль. І взагалі в своєму житті дотримуюся християнських норм життя. А в християнстві цього не заведено. От вам і уся відповідь.

журналістЯк ви ставитеся до того, що керівництво обласної держадміністрації брало участь у деяких заходах з відзначення річниці УПА, а голова обласної Партії регіонів навіть цілий музей відкрив у рамках відзначення

На державному рівні вояків ОУН-УПА поки що визнано як воюючою стороною проти власного народу. Я не буду тут лукавити, щоб комусь сподобатися. Тому я рахую, що представники державного управління не мали права цього робити. Якщо хтось з місцевих депутатів рахує саме тих героями, хто вбивав та вішав моїх односельчан – це їхнє право, як і кого вшановувати. Я шаную тих героїв, які воювали проти гітлерівського фашизму, поклали тисячами своїх життів та проливали кров за визволення нашої землі – рідної Галичини. Час і історія розставлять все на свої місця.

НаціоналістВи провели марш у Києві проти націонал-фашистів, називаючи їх "недобитими бандерівцями". Навідміну від вас, націоналісти провели кількатисячний (бл.5 тис.) марш УПА. То хто виходить "недобитий"???

Я ніколи не використовую слово «недобитий», бо ті, що вбивали моїх односільчан, сьогодні ходять в героях. Це при теперішній місцевій владі. Але, оскільки ми хочемо жити в демократичному суспільстві з різними демократичними поглядами, то не треба, щоб молотчики націоналістів на 9 травня, в інші знаменні дати з історії України нападали на тих ветеранів, які здобули для них незалежність, мирне небо. Тому і йде політичне протистояння. Це питання перекликається з попереднім. Але я ще раз повторююся, що час і історія вертаються на свої місця. Ми повинні усвідомити, що Галичина та Львів – це маленька частина великої України. Тому ми повинні в цій великій державі - Україна визнавати і вшановувати тих героїв, які визнає переважна кількість населення України. Так заведено в цивілізованому суспільстві.

ОлександрЩо з вашим попередником О. Калинюком? Чому його не переобрали керівником Львівських комунвстів?

Олександр Калинюк очолює Антифашистський рух на Львівщині та є заступником керівника антифашистського опору в Україні.

ОляЧому, на Вашу думку, місцеві вибори не вдалося перетворити на самостійний регіональний політичний процес і вони залишаються у затінку центральних політичних ігор?

Фактично в державі повинно бути декілька політичних сил: лівого, правого та центристського спрямування. За останні роки в нас стільки з’явилося князьків в інших політичних силах, що настворювали аж 183 політичних партій. В нас є партії. які налічують по декілька членів. Але їхній керівник –міліонер чи міліардер. Можливо через це так і відбувається, що місцеві осередки знаходяться в їхній тіні. В нашій партії все по іншому. Наші керівники не красуються з дорогих біл-бордів, на листівках по всьому місту. Саме тому виборець повинен задуватися за кого голосувати: за тих, хто прийшовши до влади буде відмивати потрачені гроші на вибори, чи буде відстоювати інтереси виборців.

ІбрагімЧи вважаєте ви демократичним Закон про місцеві вибори? Якщо ні, то які головні недоліки ви в ньому зауважуєте?

Саме страшне, що наші закони завжди міняються на передодні або під час проведення виборів. Це робиться в авральному, спішному варіанті, тому випливає ряд недоліків. Я думаю, що за неповні 2 тижні до проведення виборів – це питання вже не є обговорювальним, бо нічого змінити вже не можливо. Сьогодні комуністи працюють над змінами до конституції та ЗУ Про вибори, які будуть внесені на розгляд після проведення виборів. Бо дійсно в даних законопроектах, які суперечать питанню демократичного підходу співіснування та управління в суспільстві.

ЛьоняСкільки відсотків КПУ планує набрати на виборах до Львівської міської та обласної рад, у яких ще містах чи районах надієтеся пройти до представницьких органів влади?

На це питання я вже відповідав, але я впевнений, що коли відбудуться чесні вибори, то ми займемо значне місце в місцевих радах, адже наш електорат більший, ніж 3%.

АндрійЧим відрізняються комуністи від фашистів?

Як говорив великий художник Пабло Пікассо: «Я йду до комунізму як до джерела». Я можу назвати вислови ще декількох людей про комуністичний устрій, але з вами на цю тему, мабуть, дискутувати не доцільно. Бо ви хочете, щоб було для нашого народу лише гірше і обираєте тих, хто обкрадає свій народ. До речі, сьогодні президент Італії - комуніст, третя частина населення світу живе у комуністичному суспільстві, до речі досі цих країн не колихнула економічна криза, в добрі і достатку живе більша частина населення, чимало новонароджених українських буржуа їздить в ці країни відпочивати. І ніхто ще в світі не визнав комунізм як фашистську ідеологію, а навпаки, визнано ідеологію соціального захисту і рівноправ’я. для цього наведу вам слова святого Івана Павла ІІ: «Комуністичну ідеологію не можна відкидати, огульно заперечувати, не визнаючи «ядра істини». На мою думку, чимало добрих справ було зроблено при комунізмі. Це боротьба з безробіттям, піклування про бідняків, дешева їжа та житло, турбота про здоров’я, освіту, відпочинок і т.п. капіталізм змінився, в основному завдяки соціальній думці, яка породила профспілки, контроль з боку держави… я категорично проти «дикого» капіталізму, який доходить до преклоніння перед ринком.

ОксанаЯк Ви, комуніст. ставитеся до того, що лідер КПУ Симоненко їздить на дорогущому Мерседесі і носить костбми Бріоні за кілька тисяч доларів і годинник за 10 тисяч доларів? Що це правда можете пересвідчитися тут http://tabloid.pravda.com.ua/brand/471dfff8ce2a7/

Я думаю, що ви неодноразово переконувалися, що часто, щоб облити брудом людину, або об паплюжити її різними методами закидають неправдиву інформацію. З цим, напривеликий жаль, мабуть, стикалася більшість з нас у своєму житті. А тим більше, на Львівщині - по кому ж більше вдарити, ніж по Симоненку. Тим людоненависникам, як і бояться, щоб до влади прийшла поміркована партія, людина сильного характеру, яка хоче добра для жителів усієї України, яка хоче, щоб держава була єдиною, суверенною, самодостатньою. Для декого краще обслуговувати мільярдерів, щоб отримати від них центи за брехню. По-перше – цю інформацію я чув 5 років назад, тільки тоді говорили, що цей годинник коштує 2 тис. доларів, чомусь зараз ціна виросла до 10. І в свій час сам Симоненко давав відповідь хто подарував йому цей годинник і яка його дійсна ціна. Тому не займайтеся брехнею. З Петром Миколаєвичем мені доводиться спілкуватися декілька раз в місяць, я ще ніколи не бачив на ньому супер дорогих, чи навіть дорогих костюмів. А по автомобілю, до речі, у Петра Миколаєвича немає вже зовсім власного автомобіля чи партійного. І він завжди виступає за підтримку національного виробника. А чому для парламентарів, урядовців, уряди Ющенка-Тимошенко позакуповували мерседеси і не тільки – це треба у них питати. Ви б краще запитали за які кошти понабудовував палаци екс-президент Ющенко по всіх Карпатах ціною у мільярди. Невже ви дійсно думаєте, якщо Тимошенко задекларувала, що вона живе у найманій однокімнатній квартирі своєї подруги, то це правда? Живе вона також у палаці і в одному костюмі навіть два дні не може походити. А щодня міняє одяг ціною в тисячі доларів. А якщо ви дивитеся передачу «Хто тут живе?» на місцевому телеканалі, то запитайте звідки ці маленькі львівські князьки набрали таке багатство. От і підспівуйте їм, щоб до влади не прийшли такі, як Симоненко і не попросили віддати народу усе у них пограбоване.