Чат з Світланою Добровольською

Світлана Добровольська - підполковник міліції, керівник прес-служби УДАІ ГУ МВС України у Львівській області

ЯремаТоваришу підполковнику, скажіть будь-ласка, чи реально влаштуватись на роботу в МРЕВ без хабаря: маючи одну вищу освіту, військову кафедру, будучи студентом юридичного факультету (ІПО, заочна форма навчання); і яка заробітна плата може бути на початку?

Пане Яремо, в першу чергу хочу сказати, що на сьогодні в підрозділах МРЕВ працює двоє атестованих працівників Державтоінспекції. Всі інші – це вільнонаймані працівники. Як правило – це люди, які мають стаж роботи 15-20 років в структурі Державтоінспекції. Щодо зарплати, то зарплата атестованих працівників МРЕВ близько 2-3 тис. грн.

ОлександрВ мене 20-річне авто не обладнане пасками безпеки для пасажирів задніх сидінь. Відтак, немає технічної можливості встановити і дитяче крісло. Питання два: чи буде порушенням перевезення дитини (1 рік) на колінах в дорослого на задньому сидінні? І чи порушують в такому ж випадку правила таксисти, коли ми користуємось послугою таксі з дитиною?

Пане Олександре Щодо безпеки вашої дитини раджу знати можливості, щоб встановити дитяче. І коли будете це робити думайте не про штрафні санкції, які можуть накласти працівники ДАІ, а про безпеку дитини. Якщо хочете – завітайте до мене в ДАІ і я вам розповім про ДТП з немовлятами, їх наслідки і що стається з дитиною коли вона сидить на колінах в дорослих при ДТП, через скільки секунд вона вилітає у вікно автомобіля – і немає жодного дорослого, який би міг втримати її на колінах.

АвтомобілістКуди можна звернутись, якщо працівники ДАІ відмовляються назвати причину зупинки або ж показати свої документи? Можливо є якась гаряча лінія?

По всій Україні, а також в управлінні Державтоінспекції Львівської області зоврема, є так звані телефони довіри, на які можна телефонувати цілодобово. Крім цього, буквально з минулого тижня з’явилася ще одна можливість надавати інформацію в управління ДАІ через смс-повідомлення. Усі ці дзвінки та смс-повідомлення автоматично записуються в базу даних і кожна така скарга, звернення, повідомлення розглядається відповідними посадовими особами. Номери телефону 234 09 32 і для смс-повідомлення +38 091 969 90 46

МихайлоМіжнародна траса навкруг Львова,і ось перехрестя на Івано-Франківськ,це якщо їхати від Тернопільського перехрестя в сторону кордону на Краківець,і от повісили знак (рух по лініях)права,це тільки зїзд направо середня (чомусь)тільки прямо,логічно було би по правій їхати направо та прямо,та ваші доблесні орли, пасуть там нон стоп т,ак як знак повішаний по дебільному (далеко до зони дії)поки доїдеш то й забуваєш що його бачив,повтора немає,мжна би було хоча би інформаційний спочатку поставити а вже потім і сам знак ,ну і не логічний,тому водії і попадаються на цю ,я впевнений ,зумисну уловкуДАЙЦІВ, я якщо не бачу знаку то керуюсь логікою,а тут логіка не діє ,або діє на боці ДАІ,до речі я там не попався ,та противно бачити ,як ці слуги народу доять наших та іноземних громадян,(НУ ЩО ТАКОГО СТРАШНОГО ЯКЩО ВЖЕ НЕ ДОБАЧИВ І ПОЇХАВ ПО ПРАВІЙ ЛІНІЇ ПРЯМО )на цій лінії ти не можеш ніяк створити аварійних ситуацій,це тільки доїняя водіїв,а стоїть тільки ціна питання у заміні по дебільно поставленому знаку.За кордоном такого дурдому немає .Є запитання і ще важливіше,от під самим Краківцем,є такий місток і десь там роздільна з перилами ,та там ні освітленя ні видних знаків про те немає,їдеш а тут серед ночі де не візьмись перила посеред дороги,а скільки разів навіть знаючи про це,та чуть не попадав на зустрічну ,тому що темно і не видно ні тих знаків ні тих перил,а ще за ямами слідкуй, та там у вас стільки аварій і можливо навіть трагічни ,ну просто справді по 1000 км в один бік їду і такого ніде немає,це ж небезпечний (і справді небезпечний)відрізок дороги,а як іноземцям ,та в них навіть у кошмарному сні таке не пресниться

Пане Михайло, хочу вам нагадати, що дорожні знаки встановлюють не працівники ДАІ, а відповідні служби. Щодо конкретного місця, яке ви описуєте – на об’їзній дорозі, якщо ви там не спілкувались з працівниками, не створювали порушень, звідки ви знаєте, за що там зупиняють водіїв і за які саме порушення складають протоколи. Якщо у вас є конкретні факти про порушення законодавства нашими працівниками в тому чи іншому місці – це вже зовсім інша розмова, потрібно письмово звертатись в ДАІ, або телефонувати на телефон довіри.

Олег, СихівПані Світлано, як так сталося, що така чарівна жінка як ви присвятила життя роботі в ДАІ?

Дякую, але такі жінки в ДАІ також потрібні.

ВолодимирДепутат від Партії регіонів пан Єфремов не так давно заявив про те, що навряд чи парламент взагалі розглядатиме питання стосовно введення ліміту в десять років на дію водійських прав. Як гадаєте, буде чи не буде введена ця норма?

Пане Володимир, наразі жодна інформація в управління ДАІ щодо терміну дії водійських прав не надходила. Це питання буде розглядатись не працівниками ДАІ, а нашими народними обранцями, і якщо вони приймуть таке рішення то всі ми з вами будемо його виконувати.

Андрій, ДрогобичЧи правда, що показником успішності роботи інспектора ДАІ є кількість оформлених ним протоколів?

Пане Андрію, треба сказати, що жодних планів щодо виявлення порушень правил дорожнього руху у працівників ДАІ немає. Достатньо подивитися за рухом транспорту, щоб зрозуміти, що нам цього не потрібно. Водії і так достатньо часто порушують.

Сергій Полохало, СтрЛьвівські інспектори ДАІ припинили практику зупинки автомобілістів без видимої на це причини?

Пане Сергію, на жаль інспектори ДАІ не завжди вміють чітко пояснити причину зупинки транспортних засобів. Тому, останнім часом керівництво Міністерства внутрішніх справ, Ддепартаменту ДАІ МВС України, Головного управління міліції Львівщини та управління ДАІ Львівської області все більше уваги приділяє навчанню особового складу ДАІ. Надіємось, що прикрі випадки, які вже траплялись, більше не повторяться.

Георгий, КиевОбьясните, когда новые ПДР будут утверждены?

Пан Георгій, до тих пір, поки Законопроект про зміни до ПДР не прийме ВРУ, на території нашої держави будуть діяти ті документи, які є зараз.

Тарас, МайорівкаЗбільшення розміру штрафів, реально понижує кількість ДТП?

Пан Тарас, є різні порушення, одні більше впливають, інші менше – на ситуацію на дорогах. Зокрема, здавалось би паски безпеки – чомусь більшість водіїв їх вважають непотрібними і що працівники ДАІ просто до них «придираються». Але саме паски безпеки рятують життя під час ДТП. Крім цього, великі розміри штрафів за порушення ПДР практикуються у всьому світі і це впливає не лише на їхніх водіїв, а й на наших. Тільки українець перетинає кордон нашої держави, відразу одягає пасок безпеки, чітко дотримується усіх вимог правил дорожнього руху.

Ігорко, ЖовкваЯк можна пояснити бажання чиновників зобов'язати дітей до 11 років в автомобілі пересуватися виключно в спеціальному кріслі? Ці ж кріселка бувають замалі навіть для 8-річних діточок

Треба сказати пане Ігор, що дане питання наразі розглядається фахівцями і лише від них буде залежати, яким буде дане Законодавство.

Василь, ГамаліївкаВ чому причина появи необхідності змінгити правила? Невже теперішнні непідходять?

Пане Василю, час іде вперед, все міняється, і, відповідно, міняється законодавство.

Ірина, Львівяк часто водії звертаються на гарячу лінію ДАІ? Із якими, в більшості випадках, скаргами?

Пані Ірино, водії досить часто звертаються на гарячу лінію, але як правило не зі скаргами на дії працівників ДАІ, а з різними повідомленнями. Наприклад, про ДТП, про викрадення автотранспорту, а також, щоб отримати роз’яснення з того чи іншого питання.

Ігор, ТопольнаЯкщо ТО таки передадуть в приватні сервіси, чи не збільшаться від того витрати в автомобілістів? чи не буде черг в ліцензованих сервісах?

Пане Ігор, на ваше питання наразі не можу чітко відповісти, оскільки жодної інформації, жодних роз’яснень в управління ДАІ не надходило.

VAVANЗ великою повагою запитую Коли вас всіх звільнять, а самих хабарних посадять у тюрми. Вже такого розвели бардаку разом з владою - неможливо передати словами. Шоб пройти техогляд, продати авто ввели купу мінінгітних нововведень. Лиш викачуєте гроші з простих людей. А шо казати,що даішники на обізній беруть хабарі на фолксвагені фаетоні!!. Машині президенського класу? Такі патрулі мають супроводжувати почесних гостей чи начальство. А не стояти у засідці. А дами-даішники - постійно "косять капусту" навіть не по маршрутному листі стоять на свому кадеті сірому з туфелькою. Куда нам до Європи. Нам в африканський союз потрібно. Я в Америці за 4 місяці ні разу не був зупинений поліціантом. А тут кожний тиждень в середньому. Відповідь даішника: просто перевірити документи, понюхати, а може ви пяні, а може зуби не почистили, а може ви автозлодій. Коли то все закінчиться, обладнайте всі патрульні авто базам з компютерами і дайців на приватних авто всіх ліквідуйте. З техоглядом впорядкуйте. Почніть хоча б з цього. А не на Фаетонах в засідці стояти

Пане Ваван, з великою повагою відповідаю, що усі Ваші зауваження я передам на розгляд керівництву Управління ДАІ. Хоча жодного конкретного факту ви не вказуєте.

Ivan SirkoЧи можна перевозити дитину на передньому сидінні в дитячому кріслі?

Крісло, яке буде встановлене на задньому сидінні автомобіля буде значно безпечнішим для вашої дитини

ЮляСвого часу, ще за Совєтів, здала іспити і отримала посвідчення водія. Але коли старі посвідчення обмінювали на посвідчення нового взірця, не зробила цього. Зараз надумала купувати авто і не знаю що робити з посвідченням. Чи можна його обміняти, чи потрібно знову складати іспити для того, щоб отримати нове посвідчення?

Пані Юля, прочитавши ваше запитання, я зрозуміла, що багато років ви не керували жодним транспортним засобом. За цей час змінилося Законодавство щодо дорожнього руху, тому обов’язково, щоб отримати посвідчення водія нового взірця вам потрібно пригадати все, що ви вчили раніше, прийти в підрозділ МРЕВ по місцю проживання і здати іспит. Зараз є можливість всім бажаючим безкоштовно щовівторка о 16:00 відвідувати навчання в автошколі на вул. Чмоли,2, 3-й поверх, кабінет №6. Тел.: 238 90 48

Юрійдекілька запитань про перевірку на стан алкогольного спяніння. Якщо водій згідний проходити перевірку на місці зупинки ТЗ, а в інспектора немає алкотестера, чи має право інспектор вимагати у водія їхати у лікарню? На чиєму транспорті відбувається поїздка в лікарню і чи має право водій взяти з собою свідків? Якщо ТЗ не перешкоджає руху транспорту, чи може водій залишити його, щоб забрати пізніше, після перевірки (особисто, чи за допомогою друзів, що мають водійське посвідчення)? прошу надіслати повний перелік закладів, які мають право здійснювати перевірку на стан алкогольного спяніння у Львівській області на e-mail: jyra5@gala.net

Згідно чинного законодавства для встановлення стану алкогольного сп’яніння водія ТЗ використовуються технічні засоби – алкотестери різних моделей та пристрій алконт. Якщо цих технічних пристроїв працівник ДАІ немає, він повинен доставити водія в спеціалізований медичний заклад для визначення рівня алкоголю в крові. Водій має право взяти з собою свідків, але він відстороняється від керування транспортним засобом. Автомобіль доставляється на арешт майданчик. Перелік закладів, які мають право здійснювати перевірку, ви можете отримати в головному управління охорони здоров»я Львівської області.

львівПані Світлано, як в обласному ДАІ реагують на те, що працівники штрафмайданчиків часто "чистять" машини, які до них привозять. Зокрема, йдеться про штрафмайданчик в Солонці. Там не лише зливають бензин з машин, а й вишкребають все до копійки з бардачків. Це знають практично всі водії, чия машина побувала хоча б раз там. Тільки не кажіть, що ця проблема вам не відома!

Шановний добродію. Ви розповідаєте власну історію, чи це історія, яку ви почули? Я справді вперше чую про таку проблему. Я обов’язково поставлю до відома своє керівництво. Якщо у вас є конкретні факти, ви можете письмово звернутися зі скаргою або надіслати смс-повідомлення на вищевказаний номер.

БогданДобрий день! Ситуація - автомобіль рухається із шв 60 км за год, зуупиняє інспектор, представився і просить документи, після того як отримав документи повідомляє що ви рухалися із шв 85 км/год, прошу пройти в патрульний автомобіль. В патрульному атов людина каже інсепектору - це не моя шв!!! А інспектор каже ш а мені все рівно, я зараз зупиню дві машини свідків які підпишуться в протоколі і все рівно будеш платити! З всьо вище описаного виходить, що як тільки інспектор отримав Ваші документи в ркуи - він вже може виставляти постанови про будь-що йому заманеться, і ніякі твої аргументи не подіють ... От і як з цим боротися?

Пане Богдане, для того, щоб не було подібних ситуацій, зараз на озброєнні в працівників ДАІ новий вимірювач швидкості – «True Cam». Цей прилад чітко показує автомобіль, час, дату скоєння порушення. Змінити щось, додати, не можливо. Тому, ситуації, яку ви описували в майбутньому не буде.

ЮрійЧасто інспектори ДПС повідомляють причину зупинки, як "орієнтування, що схожий автомобіль в угоні", операція "нічне місто", відпрацювання чи щось подібне... чи має право водій вимагати, щоб вони показали документи, які це підтверджують? як дізнатись, що дійсно проходить якась операція, а це не щойно придумана інспектором причина? на телефон довіри в більшості випадків додзвонитись нереально

Пане Юрій, треба сказати, що виявлення порушень ПДР, розкриття злочинів пов’язаних з автотранспортом - це все є повсякденна робота працівників ДАІ. Якщо людина немає за що переживати, то такі перевірки працівників ДАІ тривають зазвичай до 3-ох хвилин максимум.

МиколаСкажіть, а з якою метою встановлені світлофори на перехрестях Городоцька/Кульпарківська і Франа/пл. Соборна? Обидва перехрестя перевантажені, а світлофори просто блимають жовтим. Це проблема їх увімкнути? Навіщо ж було тоді встановлювати?

Пане Микола, питання щодо включення світлофорів не відносяться до компетенції ДАІ.

КостикПане Ваван, з великою повагою відповідаю, що усі Ваші зауваження я передам на розгляд керівництву Управління ДАІ. Хоча жодного конкретного факту ви не вказуєте. Я, звичайно, давно знаю і розумію, що ви живете у своєму уявному світі. Але якби ви хоча б іноді заглядали в інтернет, то побачили, що "фактів" - море. На автофорумах тисячі фактів. Якось заради інтересу на ютубі введіть "ДАІ Львів", будете неприємно здивовані "професіоналізмом" ваших колег. Скажіть, вам не видається дивним, що рівень іміджу працівника ДПС знаходиться десь між злодієм і повією? Вас не дивує, що під новинами про загибель якого-небудь ДАІшника під час виконання службових обов'язків дуже часто з'являються коментарі "так йому і треба!" Ви дійсно вірите, що ваші працівники добросовісно виконують свої обов'язки, а ці невдячні люди не цінують вашу важку працю? PS Дістало бачити ці хамовиті вгодовані морди в обвислій формі в засідках, дістали спроби розвести на п'янку, спроби провести обшук без протоколу. Ви дістали! Чекаю, коли хтось вас всіх розжене, як це було зроблено у Грузії. Тоді, може, буде порядок

Не помиляються лише ті, які ніколи нічого не роблять. Працівникам ДАІ постійно доводиться працювати з людьми і виявляти серед них порушників і це не завжди всім подобається.

ЮрійВи відповіли "Водій має право взяти з собою свідків, але він відстороняється від керування транспортним засобом. Автомобіль доставляється на арешт майданчик." Але в КУпАП прописано, що автомобіль доставляється на арештмайданчик, якщо він СУТТЄВО ПЕРЕШКОДЖАЄ РУХОВІ ІНШИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ. В іншому випадку на нього може бути встановлений блокіратор, або його може бути доставлено на місце постійної дислокації (додому в гараж) іншою особою. Прокоментуйте будь ласка