ВГОЛОС - Чат-конференції | Чат з Володимиром Гірняком

Чат з Володимиром Гірняком

Володимир Гірняк - депутат Львівської міської ради (фракція "Україна Соборна"), член комісії з питань землекористування

ПетроКажуть що колись ви були помічником в Андрія Садового, так як зараз Андрій Шевців. Це правда?

Ні, це не правда. Я ніколи небув помічником в Андрія Садового. В 1998 році я став депутатом ЛМР від НРУ, тоді ж депутатом став і Андрій Садовий, ми разом працювали в комісії економічної політики і певний період часу працювали в Фонді розвитку Львівщини.

МиколаВітаю п. Володимир. На якій стадії каналізування Вашого виборчого округу на "Знесінні", яке Ви зініціювали у 1998-у році? Чому воно досі не завершено?

Проблема з каналізуванням є не тільки на Знесінні На сьогодні, кожен 5 мешканець нашого міста не має каналізації. Взагалі питання каналізування має бути пріоритетним для будь-якої влади. Коли ми говоримо про глобальні проекти, в першу чергу мають бути комфортні умови проживання. І хоча зараз наша партія (Україна соборна) перебуває не при владі і має всього 4 депутати, я якраз сподіваюсь, що питання каналізування Кривчиць, Тракту Глинянського і Знесіння буде вирішено. Особливо ми будемо на цьому наполягати, так як по частині цієї території депутатом-мажоритарником є Юрій Кужелюк.

ЖурналісткаЧому Володими Гірняк такий пасивний на сесіях у цьому скликанні? Жодного звернння, жодного депутатського запиту, жодного зауваження до мера під час сесій. Невже Гірняк зумів домовитися з Садовим і веде якісь підкилимні ігри? Ви вже не опонент Садового, що змінилося?

Нічого не змінилося. Стосовно жодного депутатського запиту чи зауваження, це не правда, зараз ведеться стенограма засідань сесій ЛМР і це тому підтвердження. Але я можу сказати наступне – я вдячний всім виборцям, які за мене проголосували, а це більше ніж 8 відсотків голосів львів’ян. Але на сьогодні у Львові є влада, яку обрали львівяни – це мер Садовий і це партія Свобода, яка має більшість у ЛМР. На мою думку і на думку моїх колег, влада повинна мати певний час, щоб виконати свої передвиборчі обіцянки. Пройде дуже незначний період часу і ми запитаємо у влади, які пердвиборні обіцянки виконані, а які ні. Хочу сказати, що близькі мої колеги, які допомагали мені у передвиборчій компанії радили мені бути більшим популістом. Я на це не погодився.

БагнетЗ якими депутатами з попереднього скликання приятелюєте і чому? Назвіть конкретні прізвища.

Знаєте є питання дружби і є питання колєжанських стосунків Я не ділю своїх друзів на депутатів чи не депутатів. З попередньої каденції з усіма депутатами в мене нормальні приятельські стосунки, у нас не було жодних персональних конфліктів, ми деколи перетинаємось, п’ємо каву і обговорюємо питання у місті. Але це, швидше, йдеться про коліжанські, а не дружні стосунки.

Зеникп.Гірняк. Як відомо виє членом земельної комісії. Скільки коштує в середньому рішення Вашої комісії по комерційних ділянках. Тільки не потрібно брехати, що Ви про це нічого не знаєте, бо це смішно. Оскільки кожен хто звертався із підприємств чи підприємців відчув це на собі. Так моє питання, який саме процент від суми отримує кожен член комісії. І друге, читав на ЗІКу, що Лясковська не здала декларацію. У Вашій партії будуть вжиті до неї відповідні політичні санкції. До прикладу попередження про виключення в разі відпови у публічності її доходів та видатків. Невже їй є що приховувати? Дякую за вичерпні відповіді.

Якщо у вас є факти, що я чи будь-хто з інших членів фракції Україна Соборна вчинив якісь корупційні діяння, прошу звертатися в правоохоронні органи. Я вже не перший рік офіційно публічно декларую свої доходи, я не є бідною людиною і мені нема чого приховувати. Якраз на ЗІК першим здав свою декларацію. Стосовно Віри Лясковської, ми вдячні, що вона погодилася увійти саме в список України Соборної, більше того, вона від УС виграла мажоритарний округ. Чому не здала декларації – це питання швидше до неї, але я знаю, що їй теж немає що приховувати. Я думаю вона найближчим часом цю декларацію здасть. Якщо б до мене чи до пані Лясковської, чи до пана Кужелюка були запитання, то я переконаний, що ці всі факти виплили ще би під час передвиборчої кампанії, яка й так була дуже брудною.

ГалинаПане Володимире,як Ви відноситесь до того,що Львів - європейське місто,а вулиці захаращені пластиковими різнокольоровими кіосками,павільйонами і базарами,і що плануєте змінити?

Я планую змінити тоді коли ми будемо при владі, а не в меншості, як зараз. Але, я вважаю, що ключове для Львова – відновлення виробництва і створення нових робочих місць, особливо у наш дуже тяжкий час. потрібно щоб кіоски, павільйони мали певний естетичний вигляд, щоб вони відповідали архітектурі міста, але якщо кіоск дає 3-4-5 робочих місць, якщо для цих людей немає альтернативи де їм працювати, я за те, щоб він працював, але в межах чинного законодавства. Що планую змінити? Покращити інвестиційний клімат у Львові, щоб люди мали де працювати і мали можливість вибирати.

АндрійВолодя ти так гарно поливав та пісочив мера Садового перед виборами, що часом аж набридало. Чому ти тепер мовчиш?

Ні Садового, ні нікого іншого я ніде персонально не ображав. Я говорив швидше про стиль управління містом і про проблеми, які не вирішені в місті, і моя думка стосовно цього не помінялася. Стосовно другої частини питання, львів’яни обрали цю владу і цій владі треба дати час попрацювати, і запитати про обіцянки, які надавалися.

нікаа чи маєте Ви свій будинок? якщо так, то який? якщо ні, то чому?

Будинку не маю. Маю у власності дві квартири, земельну ділянку у Зимній Воді, я є офіційним засновником підприємницьких структур, от тільки до будинку руки ще не дійшли.

ВОВАВовчик, розкажи про свої пріорітети у житті?

Основний пріоритет – це сім’я. В мене троє діточок. Двоє донечок, яким зараз 8 і майже 3 рочки. І сину сьогодні рік і сім місяців. Основне – це поставити їх на ноги, щоб вони стали достойними громадянами і нашого міста, і нашої держави.

наткадоброго дня! хто є вашими помічниками (адже депутатство дає вам таку можливість), хто є вашим прес-секретарем і звіцдки у вас на це кошти? Дякую.

У мене нема особистого прес-секретаря. Є середовище, представлене партією Україна Соборна і ми її будемо активно розвивати. У Львівській області це середовище раніше було представлене ГО Спільнота. І я взагалі не люблю слова помічник. В Україні Соборній, у нашій області, є біля 200 осіб. Я радий, що люди після виборів не розчарувались і далі продовжують активно працювати на громадських засадах. Хтось займається пресою, хтось займається допомогою освіті, хтось допомогою медицині, хтось працює над покращенням системми ЖКГ у нашому місті.

Петро!Розкажіть будь-ласка за рахунок чого ви живете. За рахунок посади в депутатській комісії чи маєте свій бізнес. Про біснес розкажіть конкретніше, якщо це так.

Посади в депутатській комісії я не маю. Офіційно декларую свої доходи, наприклад, за минулий рік я офіційно заробив 470 тис. грн., що є абсолютно достатньо і для мене, і для моєї сім’ї, і для громадської роботи. Офіційно я є генеральний директор юридичної фірми «Право Світ», а також разом з друзями журналістами я є співзасновник газети «Новий Погляд».

ЗеновійЧому питання нової структури Львівської міської ради не було винесено на минуле пленарне засідання? Як особисто Ви ставитеся до пропозиції "Свободи" підпорядкувати управління комунального майна секретарю міськради?

У нас є 55 депутатів, які можуть виносити будь-які питання на сесію. Стосовно другої частини питання - ми офіційно пропозицію Свободи ще не обговорювали, і якщо Свобода до нас звернеться, захоче почути нашу думку – ми з ними зустрінемося і все їм розкажемо. Але, на мою думку, структура має відповідати чинному законодавству України.

ГолубЧи реальні цифри цьогорічного бюджету розвитку? Скільки цього року Львів повинен віддати грошей по своїм кредитним зобов'язанням з цієї суми7

Ціни цьогорічного бюджету розвитку не є до кінця реальними. Якщо, я не помиляюся, Львів за минулі роки підрядним організаціям винен 60 млн. грн. за виконані роботи. Крім того, Львів має віддати серйозні кошти по зовнішніх запозиченнях. Тому цьогорічний бюджет – це не бюджет розвитку, а швидше бюджет виживання.

ЮрийКаждый гражданин Украины имеет право на бесплатное одноразовое получение земельного участка по каждому из видов целевого использования. Эта правовая норма закреплена в ст. 118 и 121 Земельного кодекса Украины. Почему во Львове не исполняется это право гражданина Украины, а только получаем одни отписки, что нет земли, при том, что для отдельных категорий населения почему-то земля все таки находиться???

По-перше, я вважаю, що правила мають бути одні для всіх і немає бути жодних винятків. Землі у Львові і справді катастрофічно бракує. Для всіх мешканців Львова нереально надати земельні ділянки. Тому краще вільні земельні ділянки продавати з аукціону, а вилучені кошти спрямовувати на соціальні проекти і на розвиток. І результати від цього мають відчути всі мешканці нашого міста.

ОлександрЯк Ви сприйняли результати виборів на посаду мера міста? Як Ви рахуєте: "Вони були проведені чесно і відповідно до чинного законодавства України"?

Були певні порушення під час виборів, про них детально писалося і ми робили відповідні заяви. Але вони не вплинули серйозно на результати виборів. І ми результат виборів визнали. Ці вибори я програв. Але я вдячний тим мешканцям, які за мене проголосували. І ми дальше будемо працювати над проблемами нашого міста. Для мене посада немає принципового значення. І перед виборами, і зараз я говорю, що коли ми побачимо людину, яка зможе краще виконувати ці функції, ми цю людину підтримаємо. Хоча бачу, що на наступних виборах в нас є дуже хороший шанс перемогти.

zzzа ви самостійно ведете свій профіль у соцмережах, зокрема facebook?

Не тільки Фейсбук, а й "Однокласники" і "Вконтакте". Веду свій профіль самостійно, але мені допомагають мої друзі. І я радий, що завдяки соцмережам знайшов своїх знайомих, друзів з якими не спілкувався більше 10 років.

ДмитроПане Володимире, як можна боротися з підвищенням цін на комуналку. Платити вже стає нереально. Ви готові вийти на барикади разом з людьми?

Я вже говорив про популізм. В нас деякі сили перед виборами обіцяли, що ціни на комунальні послуги підніматися не будуть, хоча я про це ніколи не говорив. Підвищення цін залежить як від загальнодержавних факторів, так і, м’яко кажучи, від неефективного управління на місцях. Ми аналізуємо ситуацію і, якщо люди будуть на барикадах, ми будемо разом з ними.

АндрійЧи можливо прозоро купити землю на аукціоні у Львові .

Звичайно можливо. Виставляються вільні земельні ділянки на аукціон. Більше того, місто зацікавлене в тому, щоб цю землю купували. Бо проблемою є те, що вільні земельні ділянки на аукціон виставляються, а їх ніхто не купує.