ВГОЛОС - Чат-конференції | Чат з Святославом Шереметою

Чат з Святославом Шереметою

Святослав Шеремета - депутат фракції НРУ у Львівській обласній раді; заступник голови комісії з питань євроінтеграції, транскордонного співробітництва та зв'язків з українцями за кордоном

:)Пане Святославе, чому Ви так не любите голубих (і одних, і інших)?

Що стосується голубих або біло-синіх, то мені однозначно не подобається політика Партії Регіонів та дії їх після приходу до влади. Вважаю, що Партія Регіонів є фактично п’ятою колоною Кремля і системно працює на те, щоб знищити усе українське, яке проросло за 20 років незалежності. Вважаю, що ПР – це є велика небезпека для України і велике зло для України. Тому на потрібно зробити усе, щоб обмежити вплив ПР та створити передумови для повернення до влади українських сил. Що стосується голубих спільнот, то безумовно, що мене, як громадянина, як батька, турбує вседозволеність та безкарність з якою анти традиційні цінності пропагуються в Україні. Я вважаю, що повинна бути традиційна сімя і діти повинні виховуватися відповідно до Божих заповідей та християнських цінностей, українських традицій. Вважаю ганебним той факт, що ВРУ створила передумови для створення в Україні одностатевих сімей, вважаю, що така ситуація може спричинити деградацію моралі та нанести серйозної шкоди майбутньому України. Підозрюю, що дане рішення ВРУ є одним з елементів системного нищення України. Одним з елементів великої спец операції, яку здійснює Кремль на позбавлення України незалежності. Тому вважаю, що пропаганда цінності лгбт-спільнот повинна бути заборонена на законодавчому рівні. Бо коли я читаю в Інтернеті, що в Донецькій області вже відкривається церква для лгбт-спільнот, а представники цих організацій хочуть йти до школи і популяризувати серед молоді та дітей свої збочені цінності, то ми всі не маємо стояти осторонь, а повинні захищати майбутнє наших дітей та нашої держави.

ДругШеремета - вам подобаєтья безлад, який панує в облраді

Важко сказати, що мається на увазі безладом. На мою точку зору, обласна рада працює та виконує покладені на неї завдання та функції. Великого безладу у Львівській обласній раді я не спостерігав. Якщо ви маєте на увазі під безладом політичні дискусії, то вважаю, що вони необхідні для розвитку демократичного процесу. Демократична дискусія є основою парламентаризму. І, якщо врахувати, що Львівська обласна рада є своєрідним львівським парламентом, бо це є найвищим органом самоврядування на території Львівщини, вважаю, що дискусія є нормальним і закономірним явищем. Якщо не помиляюся, три роки тому ми відзначали 160-річчя українського парламентаризму, а саме діяльність Галицького Сейму. Дискусії були тоді, дискусії є й зараз. Це нормально.

ГромадянинІрина Сех звинуватися меншість облради в тому, що вона не працює. А Ви також пропускаєте засідання комісії?

Щодо мене, то на усі засідання в яких я працюю я був присутній і сподіваюся, що буду присутній на усіх засіданнях і в майбутньому. Фракція НРУ, яка налічує 8 депутатів є однією з найактивніших і наші всі депутати працюють. Я думаю, що висловлювання щодо меншості стосувалися до провладного крила обласної ради, в яке входить ПР та її сателітів. НРУ займає власну позицію та активно працює в обласній раді і ініціює або підтримує усі питання, які пов’язані з українським державотворенням, національною пам’ятю, історією, культурою та соціальною сферою.

УлянаХто Вам ближчий: "Свобода" чи Регіони?

Безумовно Свобода. Зрештою Свобода є націоналісти, а НРУ – консерватори. Якщо брати ідеологічну класифікацію, то націоналісти і консерватори є дуже близькі за ідеологічними засадами. А своє ставлення до ПР я висловив у попередній питаннях.

ХруньЩо ви думаєте з приводу "контрабандного скандалу"? Чи правда. що заступник голови Львівської облради Петро Колодій керівник митної мафії? Тілдьки не кажіть, що нічого про це не знаєте.

Думаю, що скандал з контрабандою мав би бути і раніш, а правоохоронні органи мали би зайнятися цією проблемою вже давно. Те, що контрабанда йде через українські кордони, я думаю, знають і здогадуються усі. А ті, що перетинають кордони України, зокрема з Республікою Польща, бачать на власні очі той безлад, який твориться на кордонах, величезні черги, які однозначно створюють грунт для преференції чи корупції. Щодо Петра Колодія, то якраз він разом з депутатами ЛОР затримав контрабандний вантаж, який йшов через львівську митницю. І мабуть наступив на мозоль контрабандній мафії, яка в Україні, переконаний, пов’язана з самими верхами. Вважаю, що чим більше буде таких затримок контрабанди, тим більше маємо шанси припинити це ганебне явище на наших митницях.

Дьоматарас Возняк заявив. що скорочення в апараті облради - це політичні переслідування опонентів "Свободи". А чому Рух не захищає цих людей? Вони й ваші опоненти?

Ні, ці люди, які попали під скорочення не є нашими опонентами. Тараса Возняка я надзвичайно поважаю, це є відомий експерт в сфері політології та міжнародних стосунків. Наскільки мені відомо, ніхто з тих людей, які попали під скорочення до фракції НРУ про захист не зверталися. На сесії ЛОР більшість депутатів проголосували за скорочення апарату ЛОР задля економії коштів і безумовно частина людей, які працювали, попала під звільнення.

ОДАВи вже розібрарися з російською попсою, з голубими, а про що буде ваши заява на сесії. яка розпочне свою роботу завтра? Сподіваємося. що вона буде резонансною?

Нажаль з російською попсою і шансоном, яка заполонила ефір потрібно розбиратися і дальше. І сподіваюся, що спільними зусиллями українці переможуть цю негативну тенденцію, яка пов’язана з роками бездержавності України. Переконаний, що українці будуть слухати свою музику, популяризувати та любити своє. Щодо завтрашньої сесії, то будемо говорити про це завтра.

РоманВчора, 27 березня, відбулось освячення пам'ятного хреста вбитим січовикам Карпатьскої України на Верецькому перевалі. Ви, як один з ініціаторів цього заходу, розкажіть, будь ласка, про подію, а також про подальші плани щодо впорядкування поховань українців на Верецькому перевалі.

Вчора відбулося посвячення пам’ятного хреста та вшанування пам’яті розстріляних січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі. В заході взяли участь багато людей, молоді, представники громадських організацій та політичних партій. Вважаю, що вчорашня подія, є черговим кроком до відновлення невідомих сторінок української історії. Адже події на Верецькому перевалі є вагомою героїчною та трагічною сторінкою нашого державотворення. Та черговим злочином окупаційних режимів проти українців. Нагадаю, що у березні 1939 року після окупації Хортиською Угорщиною Карпатської України вояки Карпатської Січі , які потрапили в полон після битви на Красному полі та інших не рівних боїв з угорськими гонг ведами були передані польським прикордонникам. За оцінками істориків, це було близько 600 вояків. Більшість з них були галичанами і на той момент вони були громадянами Польщі. Ці молоді хлопці поїхали допомогти своїм братам із Закарпаття відстояти незалежність невеличкої закарпатської держави – Карпатської України. Починаючи з 18 березня тривали розстріли. За спогадами місцевих мешканців та оцінками істориків звірства проти військовополонених закінчилися 23-24 березня. Спочатку січовиків помістили в казармах на Верецькому перевалі, а після отримання наказу зверху, колонами по 20 – 50- 70 осіб їх вели в різні частини Верецького перевалу, розстрілювали. Події на Верецькому перевалі є безпрецедентним порушенням усіх міжнародних конвенцій та міжнародних договорів. Про події у Катині знає весь світ, нажаль, поки що про події на Верецькому перевалі знають не багато. І наше завдання поширити інформацію про цей військовий злочин над українцями на цілий світ. У 2008 році комунальним підприємством «Доля» ЛОР було проведено пошукові роботи та віднайдено перших десять останків січовиків Карпатської України. Дані роботи проводилися на замовлення державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій. Мені в цей час випала честь бути відповідальним секретарем цієї комісії. У 2009 році останки героїв були урочисто перепоховані на Верецькому перевалі та був проведений військовий церемоніал, під час якого загиблі отримали всі військові почесті. Минулого року, спеціалістами КП «Доля» під час пошукових досліджень було віднайдено ще одне місце захоронень січовиків Карпатської України. І в цьому році вони також будуть перезахоронені на Верецькому перевалі. Вчора був посвячений пам’ятний хрест в честь загиблих героїв і ближчим часом ЛОР та КП «Доля» разом з громадськістю створить на Верецькому перевалі меморіальне кладовище загиблих вояків Карпатської України. Переконаний, що незабаром про Верецький перевал заговорить цілий світ.

МаксимЩо Ви, пане Святославе, і ваша профільна комісія Львівської обласної ради, плануєте робити щодо впорядкування поховань українців закордоном.

Поховання українців за кордоном є по цілому світі. Це і Перша і Друга Світові війни, це визвольних рух 40-50-х років, це жертви репресій на території Польщі, а саме на Закерзонні, це померлі під час української еміграції – знакові фігури культури та історії, державні діячі. Нашою комісією розроблена обласна програм «Пам'ять: пошук і впорядкування, поховання українців за кордоном». Дана програма буде прийнята ЛОР та сподіваюся буде тривати на 2012-2017 роки. В 2011 році ми почнемо реалізовувати окремі заходи вищезгаданої програми. Є підтримка депутатського корпусу ЛОР, причому не залежно від фракційної чи партійної приналежності, і сподіваюся, що справа, яка призупинилася через відсутність коштів і державному бюджеті буде зрушена силами ЛОР. Ближчим часом плануємо відновити та впорядкувати ряд поховань українців на території Польщі. Сподіваюся, що зможемо впорядкувати поховання українців і на території Росії, Казахстану, Словаччини, Північної Італії та багатьох інших країн.

Марічкап.Святославе,прошу сказати як сьогодні розвивається і які майбутні перспективи транскордонної співпраці на Львівщині????????

Одним з основним профілем роботи на Львівщині є власне транскордонна співпраця. Вважаю, що Львівщина має дуже добрі перспективи для розвитку транскордонної співпраці. Завдяки транскордонним проектам, які фінансуються за кошти Європейського Союзу, ми маємо можливість залучити серйозні інвестиції у нашу інфраструктуру та зробити багато корисних справ для розвитку територіальних громад Львівщини та громадських ініціатив. Зокрема, на програму «Intereg 4»: програма добросусідства Польща-Білорусь-Україна до 2013 року передбачено 186 млн. євро. У цій програмі беруть участь три області України , а саме Львівська, Закарпатська та Волинська, три воєводства Польщі – Підкарпатське, Люблінське та Підляшське, три області Білорусії. Також окремі заходи можуть фінансуватися у Тернопільській, Франківській та Рівненській областях. Львівщина має не погані шанси залучити частину з цих коштів на розвиток своїх територіальних громад. Звичайно, щоб отримати ці кошти, які виділяються на конкурсних засадах, необхідно серйозно попрацювати. Для того, щоб отримати грант – має бути системна співпраця ЛОР та ЛОДА , органів місцевого самоврядування, громадських організацій та експертів. Потрібно налагодити добру співпрацю з представниками прикордонних воєводств Польщі та Білорусії. Наша комісія робить усе, щоб вищезгадана співпраця і системна робота була налагоджена і щоб Львівщина не втратила європейські кошти, які можна скерувати на розвиток. Наведу приклад. Бюджет розвитку Львівщини на 2011 рік, а це кошти, які можна використовувати на ремонт доріг, шкіл та інше капітальне будівництво, складає трохи більше 14 млн. грн. якщо нам вдасться системно попрацювати, то за 2012-2013 рік Львівщина може отримати з програми «Intereg 4» 10-12 млн. євро. а це складає близько 140 млн. грн.. це в десять раз більше, ніж цьогорічний бюджет розвитку Львівщини.

андрійяк ви оцінююти євроінтеграційні перспективи в Україні???????????????????????

Нажаль, після приходу біло-сьньої влади в Україні євро інтеграційні перспективи в Україні суттєво зменшилися. Мабуть, теперішня влада попри гучні декларації, що Україна дальше працює на євро інтеграцію, насправді цього не хочуть. Теперішні представники влади у Києві ментально є чужі Європі та європейським цінностям. Вважаю, що тут не можна опускати руки, потрібно працювати на рівні місцевого самоврядування, на рівні ГО. Сподіваюся, що таки запрацює програма Східного партнерства, яка була проголошена Європейським Союзом. Завдяки цій програмі можна буде реалізовувати конкретні проекти, що сприятимуть євроінтеграції України. Маю велику надію на Громадський форум Східного партнерства, національну платформу якого було створено півтори місяці тому в Києві. Керівником цієї платформи став наш земляк, голова Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Велику роботу для Європейської інтеграції здійснюють єврорегіони. І хотів би відзначити надзвичайно активну роботу Карпатського євро регіону, зокрема національного представництва, а також євро регіону Буг. 2-3 червня у Львові відбудеться Міжнародна конференція – «Транскордонна співпраця та Східне партнерство, як інструмент інтеграції України у європейську спільноту». Учасниками конференції будуть керівники та представники влади прикордонних воєводств Польщі, Білорусії, партнери Львівської області з Німеччини, зокрема Землі Тюрінгія та інші. Сподіваюся, що під час цієї конференції нам вдасться обговорити перспективи євроінтеграції України та накреслити конкретні плани для її реалізації. Львівщина повинна стати мотором у євроінтеграційних процесах.

цікавийПане Святославе, як Ви оцінюєте позицію обласної організації НРУ щодо самостійного походу партії на парламентські вибори. Ви вважаєте, що вашій партії щось світить, зважаючи на результати місцевих виборів?

26 березня крайовою конференцією НРУ було прийнято рішення рекомендувати з’їзду НРУ, що відбудеться 14 травня 2011 року у Києві прийняти рішення про самостійний похід на вибори до ВРУ. Вважаю, що на останніх місцевих виборах НРУ на Львівщині спростував міфи та тези про те, що партії вже не існує. Ми показали доволі пристойний результат на який ніхто не сподівався. Зокрема, за результатами виборів, НРУ отримав фракцію у 8 депутатів у ЛОР та набрав 4,6% при тому, що у лютому 2010 року рейтинг НРУ на Львівщині складав 0,2%. Вважаю, що партія знаходиться в стадії відродження. Все залежить від активності членів НРУ. Переконаний, що системна праця, безпосередній контакт з людьми та реалізація конкретних проектів дасть можливість НРУ зайняти достойне місце в політичному спектрі не тільки Львівщини, а й України.

БазарНа Вашу думку, чи варто очікувати чергової хвилі еміграції з України, про що так багато говорять останнім часом?

Будемо сподіватися, що цього не відбудеться. Що українці будуть залишатися і працювати в Україні, а влада створить для цього умови. Вважаю, що в першу чергу це стосується звичайно влади на всеукраїнському масштабі, але й місцева влада повинна працювати над тим, щоб українці не виїжджали за кордон.

ЖурналістЯк Ви оціните роботу Олега Панькевича на посаді голови облради? йому вдалося консолідувати депкорпус?

Роботу Олега Панькевича на посаді голови обласної ради оцінюю позитивно. Вважаю, що він доволі швидко ввійшов в курс справи і добре веде сесійні засідання. Консолідувати депутатський корпус є складною справою, але Панькевич над цим працює.

зікЯкі доходи ви задекларували за 2010 рік? Маєте свій бізнес?

Бізнесу не маю. Так, як я не є державний службовець, чи бізнесмен, доходи за 2010 рік не декларував. Якщо би прийшлося декларувати, то крім заробітної плати на попередньому місці праці, нічого декларувати би не прийшлося.

ІринаЯк Ваша комісія співпрацює з українцями за кордоном? Як плануєте підтримати закордонних українців?

Наша комісія має налагоджені стосунки з організаціями українців у Польщі. Ми активно працюємо з об’єднаннями українців у Польщі. Зараз налагоджуємо контакт з українцями у Словаччині, у Росії та інших країн. Звичайно, нашим завданням є підтримка українців за кордоном. В першу чергу це стосується громадських організацій українців, яким складно реалізовувати свої завдання в першу чергу в Польщі та Росії. Зокрема цього року ЛОР підтримає фестиваль української культури у Кошаліні (Республіка Польща), фестиваль української культури у Словаччині (у Свитнику) та ряд інших заходів. Сподіваюся, що в наступному році бюджет Львівської області буде кращим і ми зможемо надавати суттєвішу підтримку українцям за кордоном. Для українців, які мешкають за кордоном є дуже важливою увага з боку держави України та органів місцевого самоврядування. Тому будемо максимально підтримувати закордонних українців. Сподіваюся також, що після заяв ЛОР Кабмін України та МЗС також будуть виконувати свої завдання, які на них покладає держава щодо підтримки українців за кордоном.

PRESS-CENTRE.com.uaПане Святославе, що Вам подобається і що НЕ подобається у львівських засобах масової інформації?

Подобається об’єктивне подання інформації та висвітлення подій. Не подобається вибіркове висвітлення інформації та подання інформації на замовлення.

пан ВолодимирЯкі перспективи відновлення кладовища воїнів Армії УНР у Ланцуті? Чи можна сподіватись, що в цьому році, накінець можна відновити знищене українське кладовище?

Маємо усі перспективи, щоб в цьому році відновити кладовище воїнів армії УНР у місті Ланцет Підкарпатського воєводства Польщі. Зокрема, минулого понеділка у місті Перемишль на урочистостях з нагоди передачі українського народного дому українській громаді спілкувався з цього приводу з головою Підкарпатського воєводства пані Малгожатою Хомич. Пані Хомич запевнила, що цього тижня має відбутися засідання воєводської комісії охорони пам’яті боротьби та мучеництва, і сподівається на те, що на цьому засіданні буде прийняте позитивне рішення щодо погодження українського проекту відновлення кладовища воїнів армії УНР. Зокрема, у Варшаві Рада охорони пам’яті боротьби та мучеництва дала позитивний висновок щодо нашого проекту. Якщо ближчий місяць ми отримаємо остаточне погодження проекту, то зможемо приступити до його реалізації. Тепер все буде залежати від можливості профінансувати відновлення кладовища. Загальна вартість проекту складає 360 тис. грн.. Сподіваюся, що нам вдасться закласти кошти в обласному бюджеті на відновлення кладовища. Якщо навіть не всю суму, то хоча би частково. І зусиллями ЛОР, ГО та спонсорів нам вдасться реалізувати цей проект. Нагадаю, що на кладовищі у Ланцеті поховано близько 600 воїнів УНР. У 1974 році польська комуністична влада зруйнувала українське кладовище та створила на місці захоронення українців «кватеру» війська польського.

фанатщо ви зробили для того, щоб до Львова приїхав Rolling Stone?

Нічого. Бо неставив собі такої мети.

ВасильДобрий день, пане Святославе! Скажіть, будь ласка, скільки мешканців Львівщини отримали "карту поляка" на цей час?

Нажаль я такою інформацією не володію. Для того, щоб довідатися скільки мешканців Львівщини отримали «карту поляка» потрібно звертатися до Генерального консульства Польщі у Львові.

ігорПане Святославе, чи погоджуєтеся Ви з тотальною критикою президентства Ющенка, яка прозвучала з уст Василя Куйбіди на недавній конференції ЛКО НРУ?

Я б не сказав, що це була тотальна критика, але те, що на нашій конференції лунала критика Віктора Ющенка і зокрема від Василя Куйбіди – це факт. НРУ завжди займав послідовно державницьку позицію. І ми завжди відзначали позитиви, які були зроблені керівництвом держави, в тому числі Ющенком, але завжди вказували і на ті недоліки та помилки, які були здійснені. А те, що Віктор Ющенко, нажаль як і інші президенти України, хотів знищити народний рух – це факт. І безумовно, ми це будемо критикувати. Вважаємо, що це була однією з багатьох помилок Віктора Ющенка.

ВікторВи будете і надалі займатись упорядкуванням могил загиблих січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі?

Безумовно. Буду цим займатися і переконаний, що ближчим часом на Верецькому перевалі постане достойний меморіальний комплекс загиблим січовикам Карпатської України.

НаталкаВаша сила нещодавно оголосиоа, що самостійно йтима на вибори, а також розкритикувала НУ (історія з Куйбідою та унітазом). Проте всім добре відомо, що НУ своїх поглядів та політичної позиції на відміну від НРУ не змінювала. А от НРУ будкчи спочатку з НУ, згодом "лягла" під БЮТ, а на останніх вибоах деякі осередки працювали вже з Регіонами. Як Ви можете це прокоментувати? Та чому вважаєте, що вигравши вибори до ЛОР та ЛМР через неучасть БЮТ та їх підтримку, зможете конкурувати до ВРУ?

НРУ ніколи не змінював свої позиції і завжди був на державницьких позиціях. Ми 20 років твердо відстоювали ідею державності та відбудови української держави. На останніх президентських виборах НРУ прийняв рішення підтримати єдиного кандидата від демократичних сил. І ми послідовно дотримувалися цієї позиції. Вважаю, якби всі політичні сили українського спектру підтримали єдиного кандидата, ми б зараз не мали цієї жахливої ситуації в державі, яку маємо сьогодні. Нажаль, президентом став Янукович. І він не переміг на виборах, бо отримав тільки 30% населення України. Януковича привів до влади кандидат «проти всіх». Тому давайте зараз разом думати про те, щоб захистити українські цінності та не допустити нищення України та всього українського.