ВГОЛОС - Чат-конференції | Чат з Галиною Яремчук

Чат з Галиною Яремчук

Галина Яремчук - заступник начальника Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками у м. Львові ДПС Тема: "Впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з електронною контрольною стрічкою”

НадіяСкажіть, будь ласка, з чого потрібно починати, щоб підключити РРО з контрольною стрічкою?

Передбачено два способи виконання вимог законодавства: перший – придбання реєстраторів розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. другий – доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. З питань придбання модемів та відповідного доопрацювання РРО необхідно обов’язково звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників РРО. Після доопрацювання центрами сервісного обслуговування Ваших РРО і підключення модемів передача звітності в електронному вигляді до органів державної податкової служби здійснюватиметься на базі технології Національного банку України.

Ігор ДмитровичДоброго дня! Чи буде перелік з конкретними моделями модемів для реалізації подання звітності в ел.вигляді? Чи можна придбавати будь-які модеми ?

Для подання звітності в електронному вигляді необхідно придбавати лише ті модеми, використання яких передбачено виробником конкретної моделі реєстратора розрахункових операцій, та для яких ним розроблено відповідну версію внутрішнього програмного забезпечення РРО, що занесена до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій. 18 грудня 2012 року має відбутися засідання Технічної комісії, на якому в Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій будуть внесені моделі касових апаратів, а також версії програмного забезпечення, які дозволять приєднати відповідні модеми до діючих РРО.

АндрійПрохання реально розтлумачити про це більше: в чому суть цього нововведення? Чи не постраждають від цього покупці? Чи для цього потрібні якісь спеціальні касові апарати? Де їх купити і яка їх ціна?

Запровадження електронної контрольної стрічки з 1 січня 2013 року передбачено вимогами статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, відповідно до якої суб’єкти господарювання, які використовують РРО, надають по дротових або бездротових каналах зв’язку до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані. Зазначені норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях один раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбаченої подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку. З питань придбання нових РРО або модемів та відповідного доопрацювання РРО необхідно обов’язково звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників РРО. Щодо покупців, суб’єкти господарювання надалі зобов’язані при продажу товарів видавати касові чеки.

МАРІЯ іВАНІВНАДобрий день! Впровадження РРО з контрольною стрічкою є обов'язковим для всіх платників, чи тільки для великих з певним обсягом операцій?

Запровадження електронної контрольної стрічки з 1 січня 2013 року передбачено вимогами статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до якої суб’єкти господарювання, які використовують РРО, надають по дротових або бездротових каналах зв’язку до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані. Тобто така вимога стосується всіх без винятку платників податків. Звичайно впровадження чергових новацій теж потребує набуття певних навичок та вміння працювати в нових технологічних умовах. Тому ДПС України прийнято рішення до 1 липня 2013 року не застосовувати штрафні санкції передбачені п.5 статті 17 вищевказаного Закону.

Підприємець ОлександПані Галино, з 01.01.2013 р.неможливо перебудувати всі РРО під електронну стрічку.Як реально впроваджуватиметься Закон про "РРО-електронна стрічка" з Нового року?

По-перше, суб’єкт господарювання може придбати реєстратори розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Інший спосіб - доопрацювати існуючу касову техніку та приєднати до неї відповідні модемів для передачі звітної інформації. З питань наявності та придбання відповідних РРО та модемів для конкретних моделей РРО необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників касової техніки, які мають провести відповідне доопрацювання Ваших РРО для роботи з модемами та підключать їх. Відповідальність за неподання звітності про використання РРО в електронному вигляді згідно з п. 9 ст. 17 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” настає з 1 липня 2013 року.

СеверинА як діяти користувачам РРО у віддалених сільських районах де немає стійкого GSM покриття і немає впевненості в гарантійній відправці Z - звіту?

Передача звітності в електронному вигляді до органів державної податкової служби здійснюється на базі технології Національного банку України по дротових або бездротових каналах зв’язку. Для передачі вказаної звітності не обов’язково мати підключення до інтернет-мережі на господарському об’єкті (магазині, кіоску чи автомобілі), де застосовується реєстратор розрахункових операцій. У випадку якщо сигнал переривається, модем буде накопичувати і пробувати відправити інформацію протягом 72 годин. Це буде здійснюватись в автоматичному режимі. З питань наявності та придбання відповідних модемів для конкретних моделей РРО необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників касової техніки, які мають провести відповідне доопрацювання Ваших РРО для роботи з модемами та підключать їх.

підприємецьдля чого взагалі це нововведення??! в черговий раз ускладити підприємцям життя?

Основною метою прийняття вказаних норм є створення більш комфортних умов для суб’єктів господарювання у частині надання можливості подання звітності про використання РРО в електронному вигляді, а також зменшити витрати на утримання касової техніки за рахунок економії витрат на друкування паперової контрольної стрічки. Завдяки застосуванню дистанційного контролю органами ДПС проводитиметься менша кількість перевірок. Вказаний сервіс також знизить корупційні ризики за рахунок зменшення прямого спілкування представників бізнесу зі співробітниками контролюючих органів. При цьому хочу наголосити: тим, хто не декларував реальні виторги, доведеться змінити своє ставлення до сплати податків. Дистанційна та автоматична передача даних РРО на спеціальний сервер ДПС України дозволить щодоби мати інформацію про готівкові операції по кожному суб’єкту господарювання. Відтак, порушників у сфері готівкового обігу виявлятимуть шляхом аналітичних розрахунків. Кількість фактичних перевірок за цих умов буде мінімальною і виключно за потребою підтвердити виявлені порушення.

МарЗміни у законодавстві повинні бути на користь малому та середньому бізнесу, як ці нововведення полегшать моє життя, як підприємця?

Згідно з нормами п. 6 ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тобто, якщо Ви є платником єдиного податку, то ці нововведення Вас не стосуватимуться, оскільки Ви маєте право працювати без застосування РРО. Якщо ж Ви перебуваєте на загальній системі оподаткування і використовуєте касовий апарат, то хочу звернути увагу на два важливих моменти. Витрати на придбання спеціальних модемів до касового апарату компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки, а це близько 2 гривень за один рулон. Якщо врахувати фінансові санкції, які сьогодні податківці застосовують до суб’єктів підприємництва за не збереження паперової касової стрічки протягом трьох років (а це 170 гривень за відсутність лише однієї касової стрічки) вигода для бізнесу очевидна. Крім того, запровадження електронної касової контрольної стрічки зекономить не тільки кошти, але й дорогоцінний час наших клієнтів, оскільки використання сучасної касової техніки дозволить не подавати щомісяця звітність про використання РРО до органів ДПС.

СвітланаЧи означає, що із запровадженням модемів до касових апаратів податківці менше перевірятимуть підприємців?

З 2013 року значно скорочується кількість працівників підрозділів контролю за розрахунковими операціями. Завдяки застосуванню дистанційного контролю органами ДПС проводитиметься менша кількість перевірок. Вказаний сервіс також знизить корупційні ризики за рахунок зменшення прямого спілкування представників бізнесу зі співробітниками контролюючих органів.

МартаЯк часто подається контрольна стрічка до орнанів ДПС: щоденно, раз в тиждень чи раз в місяць?

Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку встановлюється Державною податковою службою України на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України. Необхідно зазначити, що ці норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбаченої подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.

ТадейЧи передбачена відповідальність за неподання контрольної стрічки та в якому розмірі?

Відповідно до пункту 5 статті 17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі. При цьому хочу зауважити, що до 1 липня 2013 року штрафні санкції не застосовуються. З 1 липня штраф становитиме 10 неоподаткованих мінімумів (170 грн)

Наталія ВолодимирівнЧи можливо користуватися старими моделями касових апаратів чи обов'язково придбавати нові?

Суб’єкт господарювання може придбати реєстратори розрахункових операцій нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Інший спосіб - доопрацювати існуючу касову техніку та приєднати до неї відповідні модемів для передачі звітної інформації. З цих питань необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників касової техніки, які мають провести відповідне доопрацювання РРО для роботи з модемами та підключать їх.

п. ІринаДо кого звертатися, щоб налагодити роботу РРО? Де можна отримати консультацію?

З питань придбання РРО та модемів, а також доопрацювання РРО для роботи з модемами та їх підключення необхідно звертатися до центрів сервісного обслуговування або до виробників касової техніки. Оскільки передача інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку здійснюється на базі технології, розробленої Національним банком України, то НБУ визначив перелік працівників, відповідальних за надання необхідних роз’яснень виробникам та споживачам касової техніки. Контактна інформація розміщена на веб-сайті НБУ.

Поставленi запитання


  • ?Заллаал щалцудал ь23ща цдлуоат лцуоат23оат цлуоа тцуат л2о3та
  • ?Зміни у законодавстві повинні бути на користь малому та середньому бізнесу, як ці нововведення полегшать моє життя, як підприємця?