[media=133540,133541,133542,133543,133544,133545] 

Заходи розпочалися 25 серпня загальним шикуванням учасників вшанування та вишкільного таборування ВГО «Сокіл», які цього дня завершували свій останній літній вишкіл, підняттям Державного прапора, виконанням Національного Славня та Молитвою націоналіста.

Опісля розпочалися спортивні змагання з пейнтболу, до участі в яких зголосилося 8 команд. У напружених поєдинках лише жереб зумів визначити переможця з-поміж спортивних команд Ковельського району та міста Луцька, які відповідно розділили перше та друге місця.

Найкращим стрільцем із пневматичної зброї показав себе Ігор Баранчук із Луцька, друге місце розділили Сергій Зиза, Микола Харитонов (обидва – Луцьк) та Михайло Бісюк (Любомль). Перемогу у стрільбі серед жінок здобули лучанки Оксана Білоконь, Алла Керда та Софія Гончарук.

У змаганнях із шахів та шашок домінували представники Старовижівського району, які й здобули практично всі комплекти нагород. У змаганнях із волейболу перемогу святкувала команда Ковельського району, друге і третє місця відповідно посіли команди з Луцька «Куми» та «Блек».

Турнір із перетягування канату цьогоріч організатори присвятили пам`яті загиблого у війні з Московією бійця «Легіону Свободи» Василя Крищука з Володимира-Волинського. Вольову перемогу в турнірі здобула команда «Луцьк-Вовчак», друге місце – у збірної Любомльського та Ратнівського районів, третє – у команди з Ковельщини.

Вечірньої пори на Вовчаку відбулося нагородження переможців спортивних змагань та символічне запалення повстанської ватри, опісля гості урочища Вовчак мали можливість переглянути патріотичні фільми.

Недільний день 26 серпня розпочався з богослужіння у вовчаківському храмі Всіх святих землі Української, яке провів настоятель храму, благочинний Турійського деканату УПЦ Київського патріархату, отець Микола Даньків. По тому учасники вшанування направилися до оновленого кладовища стертого російськими карателями з лиця землі села Вовчак, поклали вінки та квіти до могил і пам`ятних знаків Героям УПА, помолилися біля могил загиблих повстанців.

Перший заступник голови Волинської обласної ради, свободівець Олександр Пирожик нагадав, що вже третій рік поспіль на Вовчаку відбуваються вшанування Героїв, на які приїжджають представники багатьох областей України. Особливості цьогорічних вшанувань – оновлене кладовище, внутрішньо облаштована вовчаківська хата-музей та спортивний турнір, присвячений пам`яті новітнього Героя Василя Крищука, котрий геройськи загинув у війні з московським окупантом і став в один ряд із Героями УПА.

«Боляче згадувати, як тиждень тому ми поховали нашого побратима Василя Крищука, який загинув у війні з московитами. Це вже 43-ій свободівець, який загинув на війні. Сьогодні ми на Вовчаку вшановуємо повстанців УПА. Герої УПА з'явилися не просто так. Вони спочатку були виховані у своїх родинах. Їхній патріотизм сформувався на славі попередніх поколінь українців. Для вояків УПА героями були Січові стрільці, українські козаки, хоробрі дружинники князя Святослава. Від покоління до покоління наша нація має нерозривний ланцюг Героїв, який дає можливість творити і перемагати. На похоронах Василя Крищука мене найбільше вразило, коли його 7-річний старший син підійшов до наших свободівців і каже: «А можна, я перед татом понесу синьо-жовтий прапор?». Вразило навіть не те, що це був вчинок дитини, а те, що її хтось так виховав. Його виховав Василь із дружиною та батьками. І виховали на українських цінностях і традиціях. Наша нація – незнищенна, тому що у цьому світі немає ворога, який здатний поставити її на коліна», – заявив у своєму виступі біля могил Героїв УПА Олег Тягнибок.

По завершенні віче-реквієму на учасників вшанувань очікувала концертна програма за участю лауреата фестивалю «Пісні, народжені в АТО» Мартіна Небо (м. Івано-Франківськ), володаря Призу глядацьких симпатій Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-2018» Віктора Погуляя (м. Прилуки Чернігівської області), Заслуженого артиста естрадного мистецтва України Олександра Голощука та ветеранського хору «Посвіт» із Луцька, інших виконавців.

На Вовчаку діяли також виставка-продаж творів волинських письменників, майстрів гончарного мистецтва, народних умільців, питних медів, лікувальних настойок та інших продуктів бджільництва від Товариства волинських бджолярів «Ройовий стан». Присутні мали можливість оглянути виставку зброї, придбати сувеніри. А активістки Всеукраїнського об'єднання українок «Яворина» зорганізували серед гостей Вовчака турнір із плетіння маскувальних сіток для наших бійців на фронті війни з Московію.

ІА "Вголос": НОВИНИ