За церковним переданням, Богородиця точно знала час своєї смерті і готувалася до цього дня молитвою і постом, розповідає OBOZREVATEL.

На Успіння, як і на будь-яке інше православне свято, заведено ходити до храму на службу. Також треба поставити свічку, згадавши при цьому всіх рідних і близьких, помолитися за дітей. Крім того, заведено пригощати їжею бідних і готувати закрутки на зиму.

Історія свята

Успіння Пресвятої Богородиці є одним з головних свят у православній церкві. Після вознесіння Ісуса Пресвята Богородиця, яка жила у Ефесі, молилася про те, щоб скоріше зустрітися зі своїм сином. Одного разу під час молитви Богородиці явився Архангел Гавриїл і сказав, що вже за три дні вона зустрінеться з Господом.

Перед успінням всі апостоли зібралися біля її ложа. Забрати її душу з'явився сам Господь. Апостоли поховали тіло Богородиці в печері і три дні перебували в молитві. Коли ж могилу вирішили відкрити, щоб утішити апостола Фому, який спізнився – тіла Богородиці не виявили. Тоді всі переконалися, що вона вознеслася на небо. Того ж дня Пресвята Діва явилася апостолам і сказала: «Радійте! Я з вами – в усі дні».

Чого не можна робити на Успіння

Цього дня не можна ходити босими ногами по росі. Не можна одягати незручне взуття. Не можна нічого встромляти гострого в землю, бо вона повинна відпочити. Не можна різати ножем продукти. Також на Успіння можна ні з ким сваритися.

Народні прикмети в цей день

З Успіння сонце засинає.

Жнівка, жнівка, віддай мою силку на товкач, на колотило, на молотило, на криве веретено (говорять жниці, катаючись по ниві).

До Успіння орати – копицю зайву нажати.

На Успіння огірки солити, на Сергія капусту рубати.

«Успіння проводжай, осінь зустрічай».

ІА "Вголос": НОВИНИ