Про це повідомляє «Українська правда».

За його словами, наразі слідство попередньо встановило причетність до скоєння даного злочину п’ятьох осіб.

«Їхня причетність до нападу на гр. Гандзюк, за версією слідства, підтверджується як зібраними речовими доказами, так і наданими свідченнями», - зазначає Тракало.

Він розповів, що четверо із затриманих, які, до речі, проживають в різних регіонах країни, зізналися слідчим, що отримали пропозицію за грошову винагороду здійснити напад на Гандзюк.

«Усі четверо дали свідчення і розкаялися у скоєному», - наголосив він.

За словами речника, ця пропозиція нібито надійшла від п’ятого затриманого, з яким вони проходили військову службу і який під час служби був їхнім командиром.

Водночас, за словами Тракала, сам організатор від співпраці зі слідством відмовляється.

Він повідомив, що слідчі вказують на ще один можливий доказ причетності затриманих до нападу на активісту - безпосередній підозрюваний у скоєнні цього злочину під час нападу міг отримати хімічний опік кислотою, проливши її на себе з необережності.

«Про це свідчить відповідний слід на його тілі, походження якого тепер буде досліджуватися методом експертизи», - зазначає представник поліції.

За його інформацією, у середу розпочалося судове засідання щодо обрання йому міри запобіжного заходу, яке головуючий суддя переніс на четвер.

Тракало пояснив ситуацію зі звільненим раніше підозрюваним Сергієм Новіковим.

«Щодо винесення постанови прокурором та зміни статусу в провадженні гр. Новікову, то на той момент слідство мало достатньо підстав для його затримання і перевірки на причетність до скоєння цього злочину. Водночас робота йшла паралельно і по інших напрямках, результатом чого є затримання п’ятьох підозрюваних і їхні зізнання», - пояснив він.

Раніше «Вголос» писав, що правоохоронці затримали п'ятьох підозрюваних у замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Більшість підозрюваних активно брали участь у бойових діях на сході України.

Нагадаємо, що близько 08:30 ранку 31 липня Катерина Гандзюк вийшла з під’їзду. Із кущів їй назустріч вийшов невідомий чоловік років 20-25, який тримав у руках ємність із рідиною. Він вилив рідину, попередньо кислоту, в обличчя жінки, після чого втік. Потерпілу з опіками доставили в лікарню.

Правоохоронці перекваліфікували напад і обливання кислотою працівниці Херсонської міської ради з хуліганства на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування.

Згодом, літак ДСНС транспортував до Києва постраждалу Катерину Гандзюк. Їй також надали державну охорону.

2 серпня, голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик заявила, що до нападу на Гандзюк можуть бути причетні працівники місцевої поліції.

Очільник націоналістичної організації С14 Євген Карась заявив, що 17 серпня вночі у Львові поліцейські напали на активістів, які малювали трафаретні написи «хто замовив Катю Гандзюк?»

Голова Національної поліції Сергій Князев нагородив працівника поліції, який отримав поранення від активістів, які малювали у місті трафарети із написом: «Хто замовив Катю Гандзюк». Також цьому правоохоронцю дадуть у Львові квартиру.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ