Про це повідомляє прес-служба СОТ.

Зазначається, що запит щодо проведення консультацій члени організації отримали 20 серпня.

В цьому запиті Туреччина наголошує, що запровадження нових мит з боку США є порушенням правил СОТ та Генеральної угоди щодо тарифів і торгівлі від 1994 року.

Запит на проведення консультацій — це перший етап спору в межах СОТ. Сторонам спору надається можливість за допомогою консультацій домовитися щодо врегулювання суперечки. Якщо упродовж 60 днів сторони спору не знайдуть рішення, позивач має право направити запит щодо розгляду справи колегією суддів.

Нагадаємо, конфлікт між Анкарою та Вашингтоном виник через арешт у Туреччині американського пастора Ендрю Брансона.

Через переслідування Брансон США на початку серпня ввели санкції проти двох турецьких міністрів. Це перший випадок в історії, коли під санкції Вашингтона потрапили вищі посадові особи країни НАТО.

Через кілька днів після цього президент США Дональд Трамп  підвищив мита на турецьку сталь і алюміній. На тлі погіршення відносин зі США курс турецької ліри за декілька днів впав на 25%.

Зі свого боку Ердоган закликав владу США змінити ставлення до Туреччини, пригрозивши пошуком нових союзників. Він оголосив про бойкот електроніки зі США та підписав указ про підвищення мит на товари зі США.

15 серпня суд у Туреччині відмовився відпустити Брансона з-під домашнього арешту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

США пригрозили Туреччині новими санкціями через справу пастора Брансона.

ІА "Вголос": НОВИНИ