Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 19-28 травня 2017 року, повідомляє Економічна правда.

За результатами опитування, якби референдум з питання, чи вступати Україні до Європейського Союзу проводився у травні 2017 року, 53% жителів України проголосували б за вступ України до ЄС, 24% – проти, і решта 23% не визначилися, або не брали б участі у голосуванні.

Якби ті, хто не визначився, як голосувати, не прийшли б на референдум щодо вступу до ЄС, участь у голосуванні взяли би близько 77% усіх, хто має право голосувати та проживає на територіях, що контролюються владою України, і подані голоси розподілилися б таким чином (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів референдуму, якби він проводився у травні 2017 року): за вступ до ЄС - 69% голосів, проти – 31%.

КМІС зазначає, що у порівнянні з лютим 2017 року, частка готових проголосувати за вступ України до ЄС зросла на 4 відсоткових пункти, з 49% до 53%.

Згідно із результатами опитування, наразі частка прихильників вступу України до НАТО дещо переважає над часткою противників: якби референдум із питання, чи вступати Україні до НАТО, відбувався у травні 2017 року, 41% жителів України проголосували б за вступ України до НАТО, 32% – проти; решта 27% не визначилися, або не стали би брати участь у такому референдумі.

Тож, якби референдум щодо вступу України до НАТО проводився у травні 2017 року, і у голосуванні взяли участь усі ті, хто визначився зі своїм вибором, явка становила би близько 73%, а голоси учасників розділилися б таким чином: 56% - за вступ України до НАТО, 44% - проти.

Ідею вступу України до НАТО, як і раніше, підтримують переважно мешканці західних і центральних областей; на півдні та на сході країни більшість налаштована проти вступу України до НАТО.

 

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ