Чеські працедавці заявляють, що їм потрібно вдвічі більше фахівців технічних спеціальностей з України, пише DW

Чеські працедавці закликали уряд у Празі  спростити процедуру найму іноземної робочої сили з України. Відкритого листа з таким закликом на адресу прем'єр-міністра країни Богуслава Соботки спрямували в понеділок, 6 лютого, "Союз працедавців Чехії", "Торгово-промислова палата Чеської Республіки" та "Конфедерація чеської промисловості". "Місцевий ринок праці не може запропонувати достатньої кількості кваліфікованих кадрів ані серед безробітних, ані серед нещодавніх випускників, тому працедавці змушені шукати працівників за кордоном", - наголошується в листі, цитати з якого наводить інформаційне агентство Reuters.

Рівень безробіття в Чехії - один з найнижчих у Євросоюзі, державну допомогу через втрату роботи отримують 360 тисяч людей. Попри це, в країні 132 тисячі відкритих вакансій, головним чином йдеться про сферу ІТ, будівництво, промисловість, електроніку, авто- та машинобудування.

Щоб вирішити цю проблему, восени 2015 року, у розпал кризи біженців, Чехія ухвалила закон, який передбачає суттєве спрощення та пришвидшення видачі віз українським громадянам з технічною освітою - інженерам, технічним спеціалістам та фахівцям зі сфери IT. За ним майже 3800 українців щороку можуть отримувати чеську робочу візу.

Згідно з розробленим урядом механізмом, працедавець повинен знайти потрібного йому фахівця, укласти угоду і подати документи в консульську установу, де з потенційним працівником проведуть коротку співбесіду. Якщо вона пройде успішно і сумнівів у кваліфікації працівника не виникне, йому вручать спеціальну картку про дозвіл на отримання роботи й тривале перебування в Чехії.

Проте нині чеські компанії заявляють, що існуючого закону недостатньо, а спрощена процедура видачі віз потребує кардинального удосконалення.

"Якщо чеський працедавець надішле запрошення на роботу, то потрібному йому фахівцю призначать інтерв'ю тільки на серпень, - розповідає Ян Віснер, президент Союзу працедавців Чехії. - Немислимо, що треба 8 місяців чекати, поки вашого працівника перевірять і впустять у країну". На думку Віснера, Чехія щороку потребує вдвічі більшої кількості фахівців технічних спеціальностей з України.

ІА "Вголос": НОВИНИ