Такими є результати дослідження, яке провів Всеросійський центр вивчення громадської думки, Музей історії ГУЛАГу та Фонд Пам'яті, передає «Дождь».

Саме поняття «сталінські репресії» знайоме 90% опитаних. Соціологи зазначають, що обізнаність з цього питання залежить від віку і рівня освіти опитаних. Серед молоді віком від 18 до 24 років про репресії чули в середньому 76% опитаних, серед тих, хто має освіту нижче середньої - 70%.

Справедливими покарання у сталінські часи вважають 16%, 68% називали їх несправедливими. Опитані впевнені в тому, що жертвами репресій ставали люди, незгодні з політикою влади (37%), ті, що користувалися суспільним авторитетом  (22%), зрадники і змовники (24%), а також шахраї і злодії (23%).

Серед росіян, які чули про сталінські репресії, 72% впевнені, що потрібно більше розповідати про жертв репресій, аби це більше ніколи не повторилося. Ще 22% вважають, що цю тему потрібно звести до мінімуму, щоб не псувати імідж країни.

Найчастіше росіяни дізнаються про репресії з документальної літератури та преси (52%), новинних й аналітичних передач по телебаченню і радіо (46%), а також з розповідей близьких (48%). Про те, що серед їхніх рідних були люди, які зазнали каральних заходів за часів панування Сталіна, повідомили 24% опитаних. 

 

«Вголос»

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ