Про це свідчить витяг з реєстру майнових прав на нерухоме майно. Оформляли документи реєстратор департаменту Міністерства юстиції Альона Радченко й реєстратор територіального управління юстиції у м. Києві Ірина Бродюк, повідомляють «Наші гроші».

Маєток займає більше ніж 15 тис кв. м і значиться як комплекс у складі житлової малоповерхової забудови та об’єктів адміністративно-офісного та рекреаційного призначення.

Будівництво маєтку почалося 2012 року. Вперше журналісти розповіли про нього в січні 2014 р. під час Євромайдану, назвавши «Межигір’ям-2». Відеозйомка активістів Автомайдану зафіксувала, що станом на осінь 2015 р. облаштування володіння Іванющенка перебувало на фінальній стадії і там проводили ландшафтні роботи, зокрема було видно посаджені клумби.

Власник маєтку ФК «Індекс груп» має договори суперфіцію (права забудови) з власником землі ТОВ «Інтеграліті Інвест». Договори підписано до 2034 року з правом пролонгації.

«Інтеграліті Інвест», що володіє землею, записано на низку кіпрських компаній і мала спільний номер телефону з інфвестфондом «Нові технології» сім’ї Юрія Іванющенка та Івана Аврамова.

Власник маєтку ФК «Індекс груп» належить кіпрській компанії «Кодерт Лімітед», якою з 2011 року володів офшор «New Milton Services Limited» з Віргінських островів. У квітні 2015 року власником «Кодерт Лімітед» стала компанія із Сейшельських островів – «Talaver Corporation». Кінцевим бенефіціаром ФК «Індекс груп» в українському реєстрі значиться кіпріот Скорді Бернадет.

Відомо, що у квітні 2015 року активно переоформляли також лондонські активи сім’ї Юрія Іванющенка та його партнера Івана Аврамова. Майже всіх їх було переведено на два офшори невідомої юрисдикції – «Latchley Holding Limited» і «Benozan Holdings Limited».

2015 року Вищий госпсуд визнав недійсними рішення Київради, за якими з власності міста вибуло 74,69 га землі на о. Жуків, серед яких ділянки під володіннями Іванющенка. Також Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом заволодіння природно-заповідними землями у 2007 році, коли мером Києва був Леонід Черновецький.

Однак після виграних судів землю не змогли переоформити в комунальну власність. Дії держреєстраторів заблокував через суд громадянин Кульчитський Олександр Вікторович, який поскаржився на бездіяльність міськради в невизначенні меж та розмірів заказника «Острів Жуків». Суд призначив експертизу у справі й заборонив переоформляти ділянки. Експертиза затягувалася, її передавали від однієї установи в іншу. Своєю чергою, Генпрокуратура почала розслідування за фактом винесення неправомірної ухвали суддею Окружного адмінсуду м. Києва Абловим Є.В. Водночас ця ухвала чинна, в судовому порядку її не скасовували.

Поки дії держреєстраторів було заблоковано, їхні опоненти домоглися розгляду справи у Верховному Суді, який 30 вересня 2015 р. вирішив, що суди неправильно застосували норми щодо позовної давності, скасував попередні рішення і направив справу на новий розгляд.

21 грудня 2015 р. Госпсуд м. Києва повторно витребував землю на користь міста. Однак це рішення не набуло чинності, оскільки на нього подали апеляцію.

У грудні 2015 р. громадянин Кульчитський, який заблокував дії держреєстраторів, звернувся до суду з проханням зняти обмеження з ділянок, оскільки судові рішення про повернення ділянок у власність громади вже скасовано.

Олександр Кульчитський є директором і співзасновником ГО «Центр протидії корупції «Громадська ініціатива». Цю організацію створено у квітні 2015 року, вона має майже однакову назву з відомою ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна, за заявами якої було відкрито персональну карну справу проти Іванющенка за присвоєння 1,88 млрд грн «кіотських» грошей на утеплення шкіл та лікарень. Але 29 січня 2016 р. суд зобов’язав закрити цю карну справу проти Юрія Іванющенка. Це сталося через бездіяльність Генпрокуратури, яка за рік не знайшла доказів вини нардепа-втікача.

Помічник генпрокурора Владислав Куценко повідомив пресу, що справу закрито не буде, оскільки на рішення подано апеляцію. Водночас інформації про апеляцію в судовому реєстрі немає. А згідно зі ст. 309 Кримінального процесульного кодексу, ухвала про закриття провадження оскарженню не підлягає.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ