Дієтолог Оксана Скиталінська назвала міфом поради, які спонукають пити по 8 склянок води в день.

«Нам десятками років стійко і «авторитетно» нав'язують необхідність всім пити по 2,5 – 3 і навіть 4 літри води. Кажуть, що вода «вимиває токсини», робить гладкою шкіру, позбавляючи її зморшок тощо. Навіть придумали чітку цифру 8», – зазначає експерт на своїй сторінці у Facebook.

Так, Скиталінська погоджується, що вода безумовно корисна для організму. Проте, за її словами, жодних наукових доказів про необхідність пити саме великої кількості води ніде немає, бо:

1. В продуктах харчування є багато так званої зв'язаної води, зокрема, у фруктах, ягодах, овочах (85-90%); молоці (під 90%), м'ясі, рибі, яйцях (75-90%), і навіть у кашах та макаронах.

2. Під час окиснення жирів, білків та вуглеводів також виділяється вода: 100 г жиру – майже 100 мл води; 100 г вуглеводів – понад 55 мл; білка – майже 40 мл.

3. Якщо добова норма води складає приблизно 2 700 мл, то це не означає, що цю воду потрібно випити, додає фахівець.

Також ми отримуємо багато води з:

- 500 мл – рідких страв;
- 700 мл – продуктів (овочів, фруктів, ягід, каш);
- 1000 мл – напоїв (кави, чаю тощо);
- 300-400 мл – ендогенна вода, яка утворюється під час обміну речовин.

Відтак, наголошує Скиталінська, норма води для дорослої людини – приблизно 40 мл на кілограм нормальної маси тіла та 100-150 мл на кілограм маси тіла дитини. Тобто лише один літр води у так званому вільному вигляді потрібно для людини без надмірних фізичних навантажень і без надмірного пітніння.

«Все, що понад цю норму – це перевантаження серця та судин, та посилений розпад білка, що особливо небезпечно для людей старшого віку (не заставляйте своїх батьків пити по 2 і більше літрів води)», – каже дієтолог.

ІА "Вголос": НОВИНИ