Про це йдеться в повідомленні Денісової у Facebook.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейна та до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням сприяти терміновому незалежному медичному обстеженню Олега Сенцова, який голодує в російській колонії, українськими та іноземними лікарями.

«Звернулась до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда, до Верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейна та до Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович з проханням сприяти терміновому незалежному медичному обстеженню Олега Сенцова українськими та іноземними лікарями, а також сприяти його звільненню на гуманітарних підставах», - наголосила омбудсмен.

Окрім того, вона повідомила, що звернулася також з листом до радника президента РФ, голови ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова у зв'язку з «тривожною інформацією» стосовно другої кризи у Сенцова.

«Я прошу його проінформувати мене про дійсний стан здоров'я Олега Сенцова та надати відповідні підтверджуючі документи», - зазначила Уповноважений з прав людини.

Як повідомлялося, 19 липня адвокат українського політв'язня, українського режисера Олега Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що близько тижня тому у Сенцова сталася друга криза, і лікарі вмовили його приймати по дві ложки поживної суміші на день.

Адвокат зустрівся із Сенцовим 19 липня. Вони бачилися тет-а-тет без представників колонії.

Дінзе також зазначив, що Сенцов, який третій місяць голодує в знак протесту, попросив не поширювати неправдиві чутки про його примусове годування або смерть.

Олега Сенцова затримала в Криму Федеральна служба безпеки Російської Федерації 11 травня 2014 року. Пізніше його перевезли в Москву, в слідчий ізолятор «Лефортово».

Кінорежисера звинуватили в тероризмі і незаконному зберіганні зброї. У матеріалах сфабрикованої справи його називали організатором диверсійно-терористичної групи.

З вимогою звільнити Олега Сенцова до російської влади зверталися представники української кіноспільноти, уряд України, Європейська кіноакадемія; кінорежисери з світовим ім'ям: Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Кен Лоуч та інші. Проте все було марно.

Як відомо, в серпні 2015 року Сенцов був засуджений до 20 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму. У лютому 2016 його етапували в Якутію, а з листопада 2017 Сенцов знаходиться у виправній колонії «Білий ведмідь» в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ).

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля. 

Український режисер Олег Сенцов сказав, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилось надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він припинив голодування.

Окрім того, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженогов Росії Олега Сенцова вперше за 4 роки зустрілась з братом.

Поки українська влада і світове співтовариство роблять все можливе, щоб український кінорежисер повернувся на батьківщину.

Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіст Укрінформу Роман Сущенко, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму нібито за шпигунство.

ІА "Вголос": НОВИНИ