Про це повідомив начальник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, інформує Регіональний медіа-центр  МО України у Львові.

«Якщо не брати до уваги деяке перевантаження наших штатних потужностей, то хочу відзначити, що персоналу стало дещо комфортніше працювати. В тому сенсі, що раніше бували дні коли до нас доправляли поранених бійців потужним потоком усіма видами транспорту – військово-санітарною авіацією, автомобільним та залізничним транспортом. На сьогоднішні ми маємо справу лише з пацієнтами легкої важкості, які самостійно приїжджають до нас залізничним транспортом. Це факт. І він  позитивно характеризує мирні ініціативи керівництва держави із стабілізації ситуації на сході країни», – розповів він.

Начальник Центру зазначив, що головні зусилля зосереджено за декількома напрямками діяльності: хірургічному, відновному, реабілітаційному.

«100 % бійців-учасників АТО потребують серйозної психологічної допомоги. Лише 20% з них можуть самостійно впоратися з неврозами. Аби надати допомогу решті 80% нам потрібні не лише профільні спеціалісти, а й приміщення для реабілітації пацієнтів та лікування невротичних розладів», – наголосив Гайда.

За його словами, аби здійснити задум необхідно вкласти близько 10 мільйонів гривень. «Арифметика проста – приблизно 400 тисяч гривень необхідні для реконструкції одного ліжка-місця. Якщо відділення планувати на 25 пацієнтів, то загальна сума якраз і сягне озвученої вище цифри», – сказав він.

ІА "Вголос": НОВИНИ