Історія простого олівця почалася кілька століть назад. Весь цей час він використовувався тільки для малювання і письма. Нещодавно команда дослідників виявила, що за допомогою графіту, який входить до складу олівця, і звичайного паперу можна робити недорогі біометричні датчики для відстеження здоров'я.

Простий олівець на 90% складається з графіту. Як з'ясувалося, під час малювання виділяється достатньо теплової енергії для створення на звичайному папері датчиків для біоелектричного моніторингу, повідомляє engadget.

На думку фахівців, за допомогою олівця й паперу можна буде контролювати температуру, рівень глюкози та інші показники організму.

«Якщо у людини є проблеми зі сном, ми можемо намалювати біомедичний пристрій, який буде контролювати рівень його сну. Або в класі вчитель може залучити учнів до створення пристрою за допомогою олівців та паперу. Крім того, цей недорогий підхід може дозволити вченим проводити дослідження будинку, наприклад, під час пандемії», – резюмують дослідники.

Нова технологія дозволить створювати прості натільні пристрої і датчики.

Нова технологія має незаперечну перевагу у простоті застосування й дешевизні. Крім того,  матеріали, які застосовуються в процесі, спричиняють мінімальний вплив на екологію, оскільки досить швидко розкладаються.

Також значною перевагою називається сам папір, який можна складати, переносити і навіть задіяти повторно. Додатково вказується, що найкраще підходять олівці з 93-процентним вмістом графіту.

Як відомо, нове дослідження темпів народжуваності у світі виявило, що з 2064 року населення Землі почне зменшуватися і до кінця століття буде сягати 8,8 млрд людей, що на 2 млрд менше, ніж прогнозували раніше.

ІА "Вголос": НОВИНИ