Про це у коментарі «Вголосу» розповів голова Комітету економістів України Андрій Новак.

«Тільки ріст економіки може впливати на збільшення середньомісячної заробітної плати. Але макроекономічні показники у нас падають. Адже нині уряд погіршив ріст ВВП з 3% до 1,8%. При такому ВВП реальний ріст зарплати можна очікувати на рівні 3%, а не 15%, як прогнозує уряд», - пояснив економіст.

Андрій Новак наголосив, що повідомлення про збільшення середньомісячної заробітної плати – це чергова популістична заява уряду Володимира Гройсмана.

«Підвищення рівня середньомісячної заплати з 5988 грн до 7104 грн – це чергова популістська заява, інформаційний вкид від Кабінету міністрів. Такий крок свідчить про наближення чергової виборчої кампанії. А тому уряд практично щотижня видає подібні популістські, привабливі для населення новини», - пояснив голова Комітету економістів України.

Як зазначає економіст, наслідком росту середньомісячної заробітної плати стане чергове знецінення гривні.

«Єдиним наслідком такого підвищення середньої заробітної плати буде інфляційний ефект. Середні зарплати у нас можна підвищувати навіть до 17 тисяч гривень, але це підвищення не означатиме ріст купівельної спроможності. Воно означатиме лише ріст інфляції. Додам, що водночас  сьогодні уряд Гройсмана одразу погіршив прогноз щодо показника інфляції з 8% до 11,2 %. Також зараз тривають розмови про введення в обіг купюри номіналом тисяча гривень. Можливо, саме так українців готують до чергового знецінення гривні», - додав економіст. 

Як писав «Вголос», уряд переглянув прогноз рівня середньомісячної заробітної плати з 5988 грн до 7104 грн.

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ