Екс-очільник Державної фіскальної служби України Мирослав Продан утік із країни через те, що правоохоронці зламали його листування в месенджері та знайшли там докази незаконного збагачення.

Про це пише головний редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов.

«У посадовця було кілька телефонів, в тому числі один китайський, але змінюючи телефони, він через неграмотність припустився ключової помилки — не видаляв месенджери, після переустановки на новий телефон старе листування зберігалось, і в своєму »Телеграмі«, який скачала СБУ, Продан продовжував вирішувати чимало найсекретніших питань», — каже журналіст.

За його даними, в месенджері зафіксовано, хто і скільки хабарів передає Продану. Крім того, листування колишнього глави ДФС стосується і таємної купівлі ним двох елітних особняків в Туреччині, в курортному місті Бодрум.

Бутусов вказує, що ключовою довіреною ланкою у «відмиванні» корупційних коштів є Максим Павицький, кум Продана, на котрого оформляли нерухомість.

Сама угода, як стверджується, була оформлена через посередника — одеського бізнесмена Віталія Астахова.

"Найдорожчий комплекс у Туреччині «Мандарин», там у принців Катару будинки«, — цитує Бутусов Павицького.

Журналіст пише, що з листування зрозуміло, що пропозицію придбати обидва будинки Продану зробив Астахов, а дивився вілли Павицький. Сам Продан на огляд свого майна спершу не виїжджав.

Бутусов каже, що цю нерухомість колишній керівник ДФС не вніс у свою декларацію, яку заповнював як держслужбовець. На два турецьких будинки Продан, за словами Бутусова, витратив 2,4 мільйона євро (приблизно 75 млн грн).

»Продана планували заарештувати прямо на засіданні Кабміну 11 липня. Але його покровитель, прем'єр-міністр Гройсман, сказав, що Продан піде з посади сам, і що не варто розгойдувати владу перед виборами. Тому Продан пішов, і його справу передали до САП, яка готує підозру і діє швидкими темпами, що не могло не стурбувати Продана: з такими доказами йому не вдасться відвертітись«, — наголошує журналіст.

Автор публікації вказує на політичне підґрунтя справи Продана — воно виникло одразу, як його покровитель, прем'єр Гройсман, 21 червня ухвалив рішення про допуск у митні зони для боротьби з контрабандою підрозділів Нацполіції. Раніше це була сфера виняткових повноважень СБУ.

»Гройсман втрутився в діяльність главку «К», по суті зіграв проти Президента Порошенка на користь міністра МВС Арсена Авакова, й удар у відповідь виявився нищівним. Це показує, що компромат на Продана був уже давно підготовлений, але поки він був слухняним, його терпіли, але як тільки Гройсман собі дозволив самостійні дії, справа отримала хід. Справа Продана насправді прямо веде до Гройсмана і б'є по перспективах його самостійної політичної кар'єри, про яку Гройсман мріяв", — підсумовує Бутусов.

Натисніть на фото для збільшення

Раніше повідомлялось, що Мирослав Продана викликали до САП на 15 листопада. Продан у відповідь заявив, що перебуває в німецькій клініці, на цей тиждень у нього призначена планова операція.

«Я виїхав із України ще вісім днів тому, перебуваю в Німеччині. Виїхав на автомобілі на абсолютно законних підставах. Після лікування повернуся в Україну. Чотири з половиною місяці звертався до САП та ГПУ з пропозицією прийти і дати пояснення. Мені жодного разу не відповіли. Повістку прислали вже після того, як я поїхав. Виписали повістку заднім числом. Підозрюю, зробили це умисно», — прокоментував він.

Водночас журналіст Євген Плинський заявив, що насправді Продан утік із України до Молдови. На підтвердження він опублікував відповідний документ.

«Публікую документ, згідно з яким Мирослав Продан 5 листопада о 6.20 залишив територію України на молдавському автомобілі через п/п »Могилів-Подільський« і направився в Кишинів. В той же день, о 14.04 відбув із Кишинева на літаку до Варшави. Цікаво що цей маршрут зовсім не »в'яжеться« з його заявою про те, що він знаходиться на лікуванні в Німеччині», — йдеться в повідомленні Плінського в Facebook.

Журналіст зазначив, що дорога з Вінниці до Кишинева — 500...550 км — з проходженням кордону та розбитими дорогами. До Києва — 260 км, звідки набагато зручніше вилетіти до Німеччини. Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив про персональні претензії до Продана за те, що його підлеглі пропускають контрабанду. Також Луценко розповів про тиск на правоохоронні органи з боку ДФС під час розслідувань злочинів на митницях.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ