Інтерв’ю з Робертом Шмукером оприлюднило видання DW.

Світ з напругою стежить за ескалацією конфлікту між США та Північною Кореєю. Невдовзі після того, як президент США Дональд Трамп пригрозив Пхеньяну «вогнем і люттю», керівництво КНДР заявило, що розробляє план ракетного удару по американській авіабазі на острові Гуам в Тихому океані. Ці погрози – блеф, упевнений німецький інженер-ракетобудівник Роберт Шмукер (Robert Schmucker). 74-річний Шмукер працював над двигуном для космічного корабля багаторазового використання Space Shuttle, а сьогодні є професором Мюнхенського технічного університету. Він переконаний, що основні компоненти ракет, які демонструє світу Пхеньян, прибули до Північної Кореї з-за кордону.

США та Північна Корея обмінялися страшними погрозами. Проте Роберт Шмукер вважає, що це політичний блеф, бо жодна з країн не хоче насправді розпочинати війну.

Стосовно ракетних випробувань КНДР, професор зазначив:  «Ця ракета («Хвасон-14») була випробувана двічі. Ми прорахували, що вона здатна доставити, можливо, тонну корисного навантаження на відстань 5200 кілометрів. Ми не знаємо, чи має Північна Корея ядерну зброю і, тим більше, наскільки важкою вона є. Якщо КНДР усе ж має ядерну зброю, то вона точно не є достатньо мініатюрною, щоб розмістити її в боєголовці. Тому я виходжу з того, що північнокорейські ракети, напевно, мають велику дальність, але це все ж не ті ракети, які б я називав міжконтинентальними. Крім того, це все були просто демонстраційні запуски. При цьому 70-80 відсотків цих демонстраційних пусків з 1984 року – запуски старих російських ракет».

Шмукер переконаний, що більшість із них – це старі російські ракети. Але новіші ракети, які запускалися в останні 12-14 місяців, створені на іншій технології. Вони повинні були створити її буквально з нічого. Але помітно, що використані в них двигуни точно надійшли з Росії або з інших країн-наступниць СРСР, де були такі ракети.

«Там можуть бути кримінальні угруповання, які хочуть заробити гроші. Я свідомо не кажу: уряд. Це можуть бути інституції, окремі люди, компанії, я не знаю. Але мають бути люди, які це перевозять до Північної Кореї та допомагають цими ракетами керувати», – зазначає експерт.

Сім нових типів ракет, запущених за останні 14 місяців північнокорейським режимом – це  розробки 1960-70-х років, вважає професор.

«Ми бачимо, що ракети типу «Мусудан» чи «Хвасон-10» насправді є модифікованими ракетами, які раніше встановлювалися на підводних човнах. Це добре видно по ракетному двигуну та конструкції», – заявив Шмукер.

Вчений переконаний, що у Кім Чен Ина дуже мало таких ракет, якщо взагалі вони йому належать, а не даються на зберігання та запуск і не впевнений, що він влучить у Гуам, якщо спробує.

«Вголос» 

ІА "Вголос": НОВИНИ