Як пише «Сегодня», у всіх великих містах традиційно зростає попит на оренду житла у кінці серпня-початку вересня. Студенти і сезонні робітники шукають собі житло, створюючи ажіотаж на ринку. В результаті в сегменті бюджетного житла ціни злітають за кілька тижнів на 10-30%. Квартира, яка зараз здається за 5000 гривень, вже через кілька тижнів може коштувати 5500, а то і 6000 гривень, розповідає столичний ріелтор Максим Бабуряк.

Ціни на оренду квартир прив'язані до економіки, пояснює Максим Бабуряк, через подорожчання комуналки і невисоких зарплат різко піднімати ціни орендодавці не можуть.

«Коли у нас, наприклад, касир отримує вісім тисяч гривень, якщо поставити цінник на найдешевшу квартиру в вісім тисяч, то шукати квартиранта в таке житло доведеться довго», – пояснює Максим Бабуряк.

До слова, за минулий рік ціни на оренду квартир в столиці зросли приблизно на 20%.

«Якщо брати 2016 рік, відбулося зростання приблизно на 20%. Але точної статистики немає. Це не фондовий ринок, не всі вносять дані до реєстрів. Потрібно розуміти, що на ринок впливає багато факторів. Припустимо, активніше стала економіка. Вже буде зовсім інший попит, або навпаки», – розповідає представник Асоціації ріелторів України Артур Пилипчук.

Як прогнозує Максим Бабуряк, в кінці серпня можливе зростання ще на 20-30%. При чому, після того, як попит спаде, ціни вже не знизяться.

«Ось зараз квартира здається, наприклад, за 5000 гривень. Це, швидше за все, буде бюджетний варіант з не дуже свіжим ремонтом і далеко від центру. Таку квартиру можуть дивитися кілька тижнів, поки знайдеться орендар. В кінці серпня, якщо цю ж квартиру здаватимуть вже за 6000 гривень, її заберуть за день-два», – розповідає ріелтор.

У той же час експерт в сфері нерухомості Едуард Бразас прогнозує, що в кінці серпня ціни можуть вирости на 10%.

«До вересня ціни можуть вирости на 10%, я не думаю, що це буде істотно. Зараз дорожчає комуналка, і орендодавці перекладають ці платежі на орендарів. Якщо людина не зовсім професіонал і виставив якийсь зовсім фантастичний «список бажань», здати таку квартиру буде складно. Якщо квартира пару місяців простояла, навіть для самого жадібного орендодавця це сигнал, що потрібно знижувати ціну», – розповідає Едуард Бразас.

Ціни на нерухомість залежать від двох факторів – попиту і пропозиції. Пропозиція останнім часом на ринку стабільна. Багато киян, у яких залишалася порожня квартира, здали її ще після першої хвилі подорожчання комуналки. Кількість вільних квартир збільшується на початку літа, коли частина студентів звільняє орендоване житло. Як кажуть ріелтори, найкращий час для оренди нерухомості – «тихий сезон» (з червня по середину серпня). Якщо ж знімати квартиру пізніше, можна потрапити на сезонне подорожчання.

У Києві вартість однокімнатної квартири в бюджетному сегменті коливається від 5000 до 7000 гривень. Вимоги до таких квартир невисокі. Мінімальний набір побутової техніки та меблів – холодильник, пральна машина, ліжко, стіл, стільці, шафа. Якщо квартира здається, наприклад, без пральної машини, це дає можливість квартирантам «збити» ціну.

 

«Вголос»

ІА "Вголос": НОВИНИ