Відповідне рішення суд ухвалив 6 листопада, інформують «Наші гроші».

Нагадаємо, що в грудні минулого року Генпрокуратура під час перевірки встановила, що ТОВ «Голден Деррік» у встановлені 45 діб не сплатило до держбюджету кошти за видачу спецдозволів на геологічне вивчення і подальше видобування нафти і газу. Також Держгеонадра розглянули заяви фірми на видачу дозволів без передбачених законом погоджень, зокрема з Мінекології, Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки і відповідною облрадою. Крім того, фірма не почала використання площ у встановлені 180 діб.

Зокрема, Генпрокуратура вимагала від Держгеонадр усунути порушення. Оскільки цього зроблено не було, на початку березня цього року прокурори звернулися з аналогічною вимогою до Мінекології, яке координує діяльність Держгеонадр. У результаті 18 березня Держгеонадра наказами №78 і 79 анулювали спецдозволи «Голден Дерріка» на користування 20 площами в Полтавській (17 площ), Дніпропетровській (2) і Харківській областях (1), які фірма отримала у 2012-2013 роках.

У червні ТОВ «Голден Деррік» опротестувало ці накази Держгеонадр у суді, який став на бік фірми. Суд вказав, що єдиною підставою для анулювання спецдозволів стала несплата збору за видачу спецдозволів. Утім доказів несплати цього збору суд не отримав. Ба більше, Держгеонадра не проводили перевірку, чи сплатила фірма вказаний збір. Водночас подання прокуратури не є самостійною підставою для зупинення чи анулювання спецдозволу.

Суд також звертає увагу на те, що 21 лютого Держгеонадра зупинили ТОВ «Голден Деррік» дію частини спецдозволів, надавши фірмі час до квітня на надання відомостей про використання нею площ. Разом з цим Держгеонадра анулювали спецдозволи фірми 18 березня, тобто до спливу наданого терміну, що є порушенням прав «Голден Дерріка».

Суд наголошує, що Держгеонадра мають право самостійно припиняти право користування надрами. Однак у разі незгоди користувачів це має відбуватися в судовому порядку. Як зазначає суд, Держгеонадра не надали доказів наявності згоди «Голден Дерріка» на анулювання спецдозволів.

Зауважимо, що Генпрокуратура просила суд зупинити провадження в цій справі до закінчення кримінального провадження від 08.05.2014 за фактом вчинення службовцями Держгеонадр правопорушення (розтрата майна в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем). Однак суд це клопотання не задовольнив, оскільки дотепер жодну посадову особу Держгеонадр України до кримінальної відповідальності так і не притягнуто.

Нагадаємо, ТОВ «Голден Деррік» пов’язане з бізнес-середовищем екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького й народного депутата Юрія Іванющенка, 33% статутного фонду належить НАК «Надра України». 

Як відомо, протягом грудня 2010-го – квітня 2012 року Держслужбу геології та надр очолював Едуард Ставицький, який звідти перейшов на посаду міністра екології, а потім – міністра енергетики. Тепер Е.Ставицький перебуває в розшуку.

ІА "Вголос": НОВИНИ