Це становить 116,4 % очікуваного показника. Порівняно з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 38,1 % або надійшло на 256,6 тис.гривень більше, повідомили у Галицькій податковій.

Нагадуємо, Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Закону України від 19.12.1995 №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481).

Змінами, зокрема, встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом (стаття 16 Закону №481).

Таким чином суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, звільнено від подання звітів за формами:

- №1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній торгівлі»;

- №1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній торгівлі»,

затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470).

Статтю 18 Закону №481 доповнено новим положенням, відповідно до якого штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 цього Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

 

Платники Галицької ОДПІ сплатили понад 10 млн.гривень плати за землю

 

За січень 2017 року до місцевого бюджету Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області надійшло 10651,8 тис.грн. плати за землю, в тому числі від юридичних осіб – 9761,1 тис.грн., від фізичних – 890,7 тис.гривень. Прогнозні показники перевиконано на 3470,0 тис.грн., виконання становить 148,3 відсотка. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав 38,9 відс., або надійшло на 2982,3 тис.грн. більше.

Нагадуємо, що плата за землю є складовою податку на майно та надходить до місцевих бюджетів. Нарахування фізичним особам сум земельного податку здійснюється податковими інспекціями, які видають платникові податкове повідомлення-рішення. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення .

Плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок, який сплачують власники землі та землекористувачі, та орендну плату – орендарі земельних ділянок фізичні і юридичні особи.

Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно.

Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди .

Відповідно до податкового законодавства власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДФС. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення.

Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.

 

Водокористувачі Галицької ОДПІ сплатили до зведеного бюджету майже 104 тис. гривень

За січень 2017 року за спеціальне використання води платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області перерахували до бюджету 104,1 тис. гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 49,8 тис. грн., або на 91,8 відсотків.

Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.

Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва.

 

Місцева скарбниця Галицької ОДПІ поповнилась на 399 тис. гривень від надходжень транспортного податку

 

З початку 2017 року платники транспортного податку, які перебувають на обліку в Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, перерахували до Місцевого бюджету 399,3 тис. гривень. Індикативні показники виконано на 128,6 тис. грн.,або на 147,5 відсотків.

Одночасно інформуємо, що у зв'язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 року зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII «,Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», стосуються й визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Транспортним податком будуть обкладені легкові автомобілі, не старше п’яти років включно.

У новому році змінюється розрахункова середньоринкова вартість легкових авто для оподаткування транспортним податком – вона знижена в два рази. Якщо у 2016 року це було 750 мінімальних зарплат (МЗП), то в 2017 році – 375 МЗП. Враховуючи, що на 1 січня 2016 року МЗП становила 1 378 грн., податок платили ті власники транспорту, у кого машина коштувала 1 033 500 грн. З 1 січня 2017 року МЗП становить 3 200 грн., відповідно, податок буде стягуватися з автомобілів, які коштують 1 200 000 гривень і більше.

Таким чином, підвищено вартість машин, за які доведеться платити податок. Їх вартість на 2017 рік визначить Міністерство економічного розвитку і торгівлі, виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму двигуна, типу палива.

Крім цього, у 2017 році до уваги вже не братимуться тип коробки передач та пробіг легкового автомобіля.

Ставка податку залишилася незмінною – 25 000 грн. за календарний рік за кожний такий автомобіль.

 

За січень 2017 року до Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області надійшло 9 звернень громадян

До Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області з початку 2017 року надійшло 9 письмових звернень громадян, на які надано відповідь згідно з чинним законодавством.

Усі звернення первинні, 8 звернень - індивідуальні та 1 звернення повторне. У зверненнях було порушено такі питання: реєстрація та облік платників податків – 1, інші питання що належать до компетенції ДФС2, податок на доходи фізичних осіб5, про скасування податкової вимоги - 1, Скарг - 1 пропозицій та інформаційних запитів не надходило.

 

Фахівці Галицької ОДПІ за січень 2017 року надали 1318 адмінпослуг

 

У січні 2017 року працівниками Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області видано 340 реєстраційних номерів облікової картки платника податків, надано 978 інших послуг, необхідних для ведення бізнесу. Також прийнято та оброблено 30340 звітів від платників, на паперових носіях - 9193, в електронному вигляді - 18638. Через «Електронний кабінет платника податків» - 2591 звітів.

У Центрі обслуговування платників оформлено інформаційні стенди, де можна ознайомитись із важливою податковою інформацією, зразками заповнення заяв, роз’ясненнями податкового законодавства та іншими інформаційними матеріалами. Для вивчення громадської думки щодо проведення оцінки діяльності Центру встановлено скриньку для заяв та пропозицій. Результати опитування використовуються для розробки та реалізації заходів з підвищення якості надання послуг.

У залі №3 ЦОПу надаються усні консультації кваліфікованими працівниками структурних підрозділів інспекцій м.Львова, в телефонному режимі за номерами: (032) 297-39-30, 297-39-04.

Отримати безкоштовно ключі електронних цифрових підписів та програмне забезпечення можна в кабінеті №136, довідки телефонами (032) 297-39-89, 297-39-85.

Шановні платники податків!

 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що з 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 гривень.

А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах».

Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», Ви свідомо обкрадаєте самі себе.

Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Пам’ятайте, що працівник, який отримує зарплату в «конверті», офіційно вважається непрацюючим.

Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

- він не буде одержувати пенсію по віку;

- його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій;

- у нього немає права на відпустку;

- права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;

-  права не працювати у вихідний та святковий день;

-  права на охорону праці;

- права на соціальне страхування.

Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення Вашого майбутнього!

 

З початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року

 

Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання у дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

 

Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (далі – ПКУ);

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Відповідно до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – Декларація) подається за вибором платника податків, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, а при поданні податкової звітності в електронній формі, – не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п.49.5 ст.49 ПКУ).

Крім того, обов’язок щодо заповнення та подання Декларації від імені платника податку покладається на таких осіб:

- батьків (усиновителів), опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною;

- спадкоємців (розпорядників майна, державних виконавців) – щодо доходів, отриманих протягом звітного податкового року платником податку, який помер;

- державного виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів платника податку, визначеного в установленому порядку банкрутом.

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації можна отримати у Центрі обслуговування платників ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м.Львів, вул.Стрийська, 35 (зал. №3).

Крім того, матеріали роз’яснювального характеру з питань декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року, розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС у банері «Декларування доходів громадян».

 

ІА "Вголос": НОВИНИ