[media=120308,120310] 

Про це повідомили в Інформаційному ресурсі УГКЦ.

Учасниками прощі стали прихожани місцевої парафії та молодь, яка навчається у ВНЗ Любліна разом із владиками, духовенством і мирянами Львівської, Івано-Франківської та Стрийської єпархії.

Розпочалася проща панахидою біля Пам’ятника боротьби і мучеництва, за жертви нацизму, комунізму та сучасної пост-радянської диктатури. Опісля розпочався Молебнем до блаженного священномученика Омеляна Ковча біля обеліска з його посланням.

Молитви очолювали владики Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії, та владика Григорій (Комар), Єпископ-помічник Дрогобицької єпархії. Усі паломники оглянули фільм «Парох Майданека» та пройшлися територією табору, де змогли побачити колючі дроти огорожі, бараки з дерев'яними нарами, довжелезні ряди зі стосами людського взуття, серед яких безліч дитячого, моторошні кімнати для душу, який в'язні мали можливість прийняти лише один раз, прибувши в табір.

Після обіду була можливість взяти участь у Літургії передосвячених дарів у люблінській церкві та оглянути найвидатніші архітектурні пам’ятки міста.

Завершилася проща спільною хресною ходою територією Майданека. Під час хресної дороги у супроводі архиєпископа Будзіка та владики Григорія та польської і української молоді, яка несла хрест і пальмові гілки, окрім розважань, прозвучали спогади в'язнів Майданека, серед них спогади про отця Омеляна Ковча.

На останній стації хресної дороги біля Мавзолею, місця, де захоронено залишки людського праху із крематорійних печів табору, прозвучали  слова блаженного Омеляна: «Тут (у пеклі на землі) бачу Бога, – Бога, який однаковий для нас, без огляду на наші релігійні різниці».

 

ІА "Вголос": НОВИНИ