Про це Українським Новинам повідомив генеральний директор «Укрхлібпрому» Олександр Васильченко.

«Я не прогнозую дуже великого зростання цін на хліб, тому що спостерігається досить висока конкуренція на ринку хлібобулочних виробів, - ціна виросте в межах закладеного на наступний рік рівня інфляції 7-8%. Тобто високого і стрибкоподібного підвищення цін не передбачається», - сказав він.

Васильченко зазначив, що на даний момент ціна на хліб залежить від вартості борошна, яка в листопаді-грудні мала тенденції до зростання, а також від енергоносіїв та заробітної плати пекарів.

При цьому в 2017 році ціна на хліб в середньому зросла на 20%.

Крім того, за словами Васильченка, спостерігається зниження попиту на хлібобулочну продукцію.

«Йде тенденція до зниження попиту на хлібобулочну продукцію. Справа в тому, що хліб сьогодні, як продукт, залежить від чисельності населення, а вона скорочується - остання цифра показувала 42,6 млн осіб. Крім того, структура харчування людей змінюється - люди намагаються їсти менше хліба і приділяють більше увагу фруктам і овочам. Також впливає низька купівельна спроможність населення, в той час як ціни на хліб зростають», - прокоментував він.

«Зберігається тенденція до зниження виробництва хліба. І ця динаміка досить висока - порядку 7,5% зниження до рівня минулого року. Отже очікуємо 1,1 млн тонн продукції за підсумками року. При цьому потрібно врахувати, що статистика зазначає виробництво тільки промислових підприємств», - сказав він.

Васильченко зазначив, що підприємства, які працюють на єдиному податку, звітують тільки в грошовому виразі, а обсяги виробництва в натуральному виразі вони не висвітлюють.

Отже, за даними асоціації, сукупна місткість ринку хлібобулочної продукції становить приблизно 3,8 млн тонн.

Зі слів Васильченка, наразі тіньовий сегмент цього ринку становить близько 65%, що ускладнює його аналіз і управління ним.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ