Про це заявив заступник міністра нафти Ірану Рокнеддін Джаваді, передає «Радіо Свобода».

Ця заява дає іншим видобувачам нафти сподівання, що після цього Іран може приєднатися до їхніх зусиль із метою заморозити зростання видобутку нафти, щоб далі не збільшувати її надлишок на світових ринках і тим самим відвернути падіння ціни на нафту й у перспективі повернути цю ціну в бік зростання.

17 квітня в Катарі знову зірвалися чергові переговори про це між провідними видобувачами нафти, на які представники Ірану не з’явилися. Нову спробу таких переговорів призначили на 2 червня.

Саудівська Аравія, що є найбільшим видобувачем нафти у світі, заявляє, що пристане на обмеження тільки в разі, якщо на нього погодяться всі члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) без винятку. Іран, що є членом ОПЕК, заявляє, що не піде на такий крок, доки принаймні не відновить свій досанкційний рівень видобування нафти. 

Угоду про заморожування видобутку нафти на рівні січня цього року уклали Росія, Саудівська Аравія, Катар і Венесуела. Разом ці країни добувають приблизно чверть усіх світових запасів.

Міжнародні санкції проти Ірану через його ядерну програму, що передбачали, серед іншого, заборону на купівлі іранської нафти, були скасовані в січні цього року. Тепер Тегеран прагне відновити свою частку на світовому ринку нафти.

ІА "Вголос": НОВИНИ