Про це повідомляє Укрінформ

«В цьому альбомі у науково-популярному контексті ми змогли подати основні віхи діяльності Української повстанської армії та її роль в історії України», - розповів відповідальний редактор видання історик Роман Грицьків.

Фотолітопис складається із 9 розділів, один з яких присвячений ролі жіноцтва у діяльності УПА.

«Не секрет, що саме жінки були дуже важливим фактором для стабільності і ефективності українського підпілля», - зауважив Грицьків.

Книга висвітлює передумови та основні етапи діяльності ОУН і УПА, у виданні відображено повстанський побут та символіку УПА. Окремі розділи присвячені визначним постатям та ветеранам визвольного руху.

Один із них, сотенний УПА Мирослав Симчич (псевдо «Кривоніс»), підготував передмову до видання.

«Завдання у підготовці цього фотолітопису полягало в тому, щоб відобразити найбільш характерні події УПА, історію та діяльність українських націоналістів і щоб не повторюватись, бо 15 років тому вийшов перший фотоальбом, який мав шалений успіх. Тоді це стало книжкою української історіографії. Ми намагалися подати через фото, через документи енциклопедію цієї визвольної боротьби. Для цього ми переглянули понад десять тисяч різного роду документів», - розповів історик, президент Благодійного фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич.

Фотоальбом видали Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса», Мистецький фонд імені Короля Данила, Благодійний фонд «Літопис УПА» імені Володимира Макара та Національна світлинотека «Українська Мить».

 

ІА "Вголос": НОВИНИ