Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

«З метою сприяння мирному врегулюванню були скоординовані подальші кроки з просування ініціативи про розміщення миротворчої місії ООН на всій окупованій території Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. Фріланд також поінформувала про тісну координацію підходів зі США, зокрема, під час зустрічі з держсекретарем Р. Тіллерсон 19 грудня», - сказано в повідомленні.

Сторони також домовилися продовжувати вживати спільні зусилля для звільнення українських заручників на Донбасі і політичних в'язнів, яких незаконно утримують в Росії та окупованому Криму.

Порошенко подякував Канаді за підтримку в питанні проведення реформ і протидії російській агресії, яскравим свідченням чого стало нещодавнє рішення Оттави про включення України до списку країн, в які дозволені поставки озброєння.

Співрозмовники обговорили розвиток ситуації на Донбасі, спровоковану порушенням режиму припинення вогню проросійськими бойовиками, включаючи випадки обстрілу цивільних об'єктів.

Окрема увага приділялася намірам Росії підірвати імплементацію Мінських домовленостей, зокрема, шляхом виходу з СЦКК.

Крім того, глава української держави наголосив на важливій ролі Оттави в просуванні кримської резолюції, прийнятої Генасамблеєю ООН. Порошенко також закликав Канаду долучитися до формування групи друзів щодо деокупаці Криму.

ІА "Вголос": НОВИНИ