12 07 2018 02:13

Суд ЄС скасував санкції щодо Клюєва

Суд Європейського Союзу анулював санкції щодо колишнього секретаря РНБО часів президентства Віктора Януковича Андрія Клюєва.

Про це повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

«Андрій Клюєв сьогодні виграв справу у загальному суді ЄС, щоб санкції на 2017-2018 роки були анульовані, але залишається в списку санкцій ЄС, оскільки заходи 2018-2019 років були продовжені в березні і досі не оспорюються», - написав він у Твіттері.

5 березня 2014 року Європейський Союз запровадив санкції у вигляді заморожування активів щодо 18 колишніх вищих чиновників України. Згодом санкції щорічно продовжуються, хоча спочатку обговорювалося питання можливого скасування у зв'язку з відсутністю кримінальних справ проти деяких із цих осіб в Україні.

5 березня 2018 року Рада Європейського Союзу продовжила на рік – до 6 березня 2019 року рішення про замороження рахунків 13 осіб, визначених як винні у незаконному привласненні українських державних коштів або у зловживанні службовим становищем, що призвело до втрати державних коштів України.

У санкційному списку разом з Януковичем перебувають екс-прем'єр Микола Азаров, колишній глава МВС Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем, екс-глава АП Андрій Клюєв та інші.