Нещодавно у Верховній Раді створили нове об’єднання нардепів. Депутатська група, до якої увійшли 17 мажоритарників, отримала назву «Довіра».

Керівником «Довіри» став Олег Кулініч, а на посаду його заступника призначили Валерія Лунченка.

До складу об’єднання входять також експредставник «Самопомочі», колишні регіонали, екснардепи БПП, «Народного Фронту» та «Нашого краю». Відповідну інформацію оприлюднили в «Чесно».

Більшість новоствореної депутатської групи – 12 депутатів – фігуранти антикорупційних розслідувань. Десятьох депутатів спіймали на кнопкодавстві, лідирує з-поміж них ексзаступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Іванчук, у якого зафіксовані 92 факти порушення процедури особистого голосування. Також нещодавно Рух ЧЕСНО зафіксував десятого кнопкодава ВРУ 9-го скликання – ним виявився закарпатський мажоритарник Роберт Горват.

11 представників «Довіри» «гречкосіяли» під час виборчої кампанії (подарунки виборцям, зокрема продукти або послуги, квитки на розважальні заходи, які можуть вплинути на волевиявлення виборців). Окрім того, 11 депутатів із групи «Довіра» вже були або ж балотувались у нардепи ВРУ попередніх скликань, більшість – від «Блоку Петра Порошенка». У групі також є єдиний нардеп, обраний від «Самопомочі», – ексмер Яворова Павло Бакунець.

Групу «Довіра» очолив мажоритарник із Полтавщини (округ №147) Олег Кулініч, який був депутатом парламенту двох попередніх скликань: у 8-му скликанні входив до групи «Відродження», а в 7-му – був членом фракції «Партія регіонів». Кулініч є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо податкових зловживань, неодноразовим кнопкодавом і гречкосієм.

Заступник голови депутатської групи, мажоритарник із Закарпаття Валерій Лунченко у ВРУ 8-го скликання був членом фракції «Народний фронт».

Упродовж березня-вересня 2014 року Валерій Лунченко очолював Закарпатську ОДА. У 2012 році був обраний народним депутатом ВРУ 7-го скликання від ВО «Батьківщина» під 61 номером у списку як безпартійний. 2010 року його обрали депутатом Закарпатської обласної ради від «Фронту змін» як 4-й номер у списку, був членом партії. Валерій Лунченко є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо владних і податкових зловживань та кнопкодавом.

За три місяці роботи Верховної Ради 9-го скликання депутати з «Довіри» з-поміж усіх фракцій єдині не голосували «проти», водночас дали менш ніж 35% голосів «за».

З-поміж членів новоствореної групи «Довіра» найбільший відсоток голосувань «за» проекти законів у мажоритарника-гречкосія з Житомирщини Володимира Арешонкова (72%). У попередні місяці роботи парламенту Арешонков, який у ВРУ 8-го скликання належав до фракції БПП, найбільше в унісон голосував із фракцією «Слуга народу».

У 2006 році Арешонков був кандидатом у народні депутати від опозиційного блоку «Не так!» (№225 у списку), а також був членом СДПУ(о).

Найменший відсоток голосувань «за» – у мажоритарника-гречкосія Максима Єфімова (12%), який пройшов в окрузі №48 (м.Краматорськ Донецької області). У ВРУ 8-го скликання він також входив до фракції БПП, а Рух ЧЕСНО впіймав його на кнопкодавстві. Він є фігурантом антикорупційних розслідувань щодо тендерних махінацій, владних зловживань та будівельних афер.

У 2015 році Єфімов балотувався на посаду мера Краматорська як самовисуванець, пройшов до 2-го туру. Підтримував партію «Наш край» на місцевих виборах 2015 року, але членом її, за його ж словами, не був.

У серпні 2014 року вийшов зі складу Партії регіонів, з 2007 року був депутатом Краматорської міської ради від ПР, у 2010 році був обраний знову як 2-й номер у списку Партії регіонів.

Якщо голосування депутатської групи «Довіра» розподілити за тематичними рубриками законопроектів на сайті ВРУ, то можна побачити, що найбільший відсоток голосів «за» група дала за проекти в рубриці «Соціальна політика». Найменший показник позитивних голосувань депутати з «Довіри» продемонстрували щодо проектів законів у сфері державного будівництва та  безпеки й оборони.

Як писав «Вголос», у ВРУ з’явилася нова депутатська група: Разумков розкрив деталі.

ІА "Вголос": НОВИНИ