Про це повідомляє РБК.

Для учасників ринку це означає, що вони повинні отримати ліцензію Росалкогольрегулювання на виробництво і продаж, та встановити систему обліку (ЄДАІС).

Але головне  не зрозуміло, що робити з уже виробленою продукцією з вмістом спирту 0,5–1,5%: можна її продавати чи ні. Під дію закону можуть потрапити рідкі засоби для прання, кондиціонери для білизни, засоби для миття посуду, чистячі засоби, освіжувачі повітря усіх видів, клеї, вакса і крем для взуття, поліролі, репеленти і навіть вологі серветки. Більша частина — побутова хімія. Але є, наприклад, і дезодоранти, які виробляють косметичні фірми.

Виробники звернулися до віце-прем'єра РФ Олександра Хлопоніна, який курирує в уряді алкогольну галузь, з проханням відкласти набуття чинності поправок і дати офіційні роз'яснення щодо обігу продукції, виробленої або імпортованої до 1 червня 2015 року.

Через ЄДАІС і держрегулювання алкоголю виробники парфумерії та косметики вже мали проблеми. Вони стали побічними жертвами 2006 року: майже чверть їхньої продукції була спиртовмісною. Парфумерам довелося не тільки купувати апаратуру для ЄДАІС, а й отримувати окрему ліцензію на торгівлю цією продукцією. До жовтня, коли складські запаси парфумерів закінчилися, вимогам закону відповідало тільки 10% гуртовиків. Ринок встав, і державі терміново довелося виводити їх з-під дії ЄДАІС.

Якої частки продукції торкнуться зміни, наразі зрозуміти складно, адже йдеться про дуже тонку межу – 0,5% і 1,5% вмісту спирту, каже голова правління Російської парфумерно-косметичної асоціації (РПКА) Тетяна Пучкова. На багатьох етикетках зараз вміст спирту зазначено як «не більше ніж» або «до» 1%. Навіть самі компанії не завжди мають статистику, скільки продуктів містять спирт у частці 0,5 – 1,5%, говорить Пучкова.

Втрати галузі від поправок Пучкова оцінює в 2,5 млн руб. на одну компанію.

«Це витрати тільки на покупку виробниками ліцензії за 800 тис. руб і на установку ЄДАІС», – уточнює вона.

За оцінкою однієї з найбільших компаній-виробників побутової хімії та косметики, втрати тільки в одній товарній категорії – рідких засобів для прання – становитимуть понад 1,35 млрд руб.

ІА "Вголос": НОВИНИ