Про це повідомляє видання «Білоруський партизан».

Як йдеться у повідомленні, поправки в закон вводять нові правила для «мережевих видань», які тепер зобов'язані стати юридичними особами, з юридичною адресою в приміщенні нежитлового фонду і редактором, в якого є білоруський паспорт та не менш як п'ятирічний стаж роботи на керівних посадах в ЗМІ.

Що характерно, поки виданням дозволили не реєструватися, але в цьому випадку власники і репортери таких інтернет-ресурсів не визнаються журналістами, не мають права на отримання і захист джерела інформації, а при появі на масових акціях прирівнюються до демонстрантів. Також нові норми вводять обов'язкову ідентифікацію осіб, які розміщують матеріали або коментарі на будь-яких сайтах та форумах; обов'язкову модерацію; допускають блокування соцмереж і обмеження доступу до інтернет-ресурсів у позасудовому порядку.

Коментуючи ситуацію, зустрічаючись 10 квітня з керівниками та колективами найбільших державних ЗМІ президент Білорусі Олександр Лукашенко, заявив, що завдання нового закону про ЗМІ - захистити людей від деструктивної інформації.

«ЗМІ - це святе. І якщо держава може тримати в руках ці ЗМІ - фінансуючи, підтримуючи та інше, особливо електронні, - держава це має робити. Це дуже державна справа. А якщо приватні, то ми повинні так домовитися з приватником, щоб він обов'язково дотримувався свою домовленість», - підкреслив Лукашенко.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ