Нещодавно у МОЗ розповіли українцям про те, що робити у разі виявлення перших ознак коронавірусу.

Інкубаційний період смертельної недуги може тривати до двох тижнів. Інфікована людина найбільш небезпечна для свого оточення за два дні до появи перших симптомів хвороби.

Відповідно, люди, які мали контакти з хворими, повинні самоізолюватися на 14 днів. Такий захід безпеки допоможе стримати поширення вірусу.

Найбільша небезпека загрожує від людей, які повертаються з країн, де велика кількість хворих на коронавірус. Їм рекомендують побути вдома два тижні навіть, якщо немає жодних симптомів.

Що робити, якщо хтось із ваших близьких захворів?

Якщо пацієнта вже госпіталізували, то вдома все ще можуть залишатися віруси на поверхнях. Відтак треба провести генеральне прибирання із дезінфекційним розчином.

Крім цього, у кожному підтвердженому випадку епідеміологічна служба простежує контакти хворого. Й усім людьми, які близько контактували з ним, рекомендують провести 14 днів у самоізоляції.

Опісля служба і сімейний лікар стежать за станом усіх контактних осіб протягом інкубаційного періоду. І якщо за цей час жодних симптомів не проявиться, людина вважається здоровою та не становить загрози іншим.

Якщо людина залишається хворіти вдома. Зазвичай хворих на коронавірус пацієнтів не госпіталізують, якщо у них легкий перебіг захворювання. Тож хворому спершу потрібно виділити окрему кімнату. Крім цього, за можливості, на певний час переселити з помешкання людей із груп ризику: пенсіонерів, тих, хто має хронічні хвороби, та дітей. Якщо це неможливо, то намагатися максимально ізолювати їх від хворого.

Заходити в кімнату до хворого може лише одна особа, яка його доглядає. Але це має бути здорова людина, яка не належить до груп ризику.

«Під час догляду за хворим потрібно використовувати засоби особистого захисту: медичну маску або респіратор. Після виходу з кімнати ретельно мити руки з милом і дотримуватися загальних правил профілактики. Варто уникати контактів з іншими людьми на час інкубаційного періоду», – йдеться у матеріалі.

Крім цього, в кімнаті з хворим двічі на день потрібно робити провітрювання та вологе прибирання із засобом дезінфекції. Хворий же має перебувати в масці чи у респіраторі весь час або хоча б під час контакту з іншими. Хоча навіть із таким захистом вірус все ще може поширюватися по кімнаті.

Якщо захворів хтось із колег, то в такому випадку алгоритм дій схожий. Епідеміологічна служба так само має визначити усіх осіб, із якими тісно контактував хворий, і рекомендувати їм самоізолюватися.

Додамо, що приміщення офісу треба прибрати із засобами для дезінфекції. Водночас те, чи варто ізолювати на певний час усіх колег – вирішує епідеміологічна служба і керівництво фірми. Так, якщо офіс невеликий, то самоізоляція усього колективу має сенс. А якщо в компанії великий офіс із різними підрозділами, то достатньо буде обмежити лише поверх, де працював інфікований.

Читайте також: Люди та водії без масок, на зупинках – довжелезні черги, у столиці виник справжній колапс через карантин.

ІА "Вголос": НОВИНИ