Молодий кит потрапив у смертельну сутичку зі зграєю хижих косаток ВІДЕО
12 07 2017 15:26

Молодий кит потрапив у смертельну сутичку зі зграєю хижих косаток (ВІДЕО)

Вченим дослідницької групи FEROP (Далекосхідний проект з дослідження косаток) вперше вдалося зняти на відеокамери напад хижих дельфінів на 12-метрового кита.

В об'єктиви потрапили м'ясоїдні косатки біля берегів Камчатки, яких на Далекому Сході налічується всього близько 200 особин, - пише ukr.media.

«Дивна подія для нас. Ми за весь час роботи бачили тільки один раз, як косатки доїдають кита. А тут вийшло так, що ми спостерігали саме полювання. Косатки з'їли малого полосатика, це невеликий кит, довжиною до 12 метрів. Вони його гнали, топили, щоб він втомився. Хижі косатки зазвичай ходять маленькими групами, але, коли полюють на китів, вони об'єднуються. Цього разу в полюванні брали участь сім тварин і потім приєдналися ще чотири особини, в тому числі дитинчата», - розповіла науковий співробітник Санкт-Петербурзького державного університету, біолог Тетяна Івкович.

Вченим вдалося за допомогою квадрокоптера не тільки зняти весь процес, але і за допомогою гідрофонів (спеціальні мікрофони, що дозволяють записувати звуки під водою) записати звуки. За словами фахівця, це також рідкість, так як м'ясоїдні косатки можуть мовчати годинами. Крім того, кожна тварина була сфотографована і згодом її перевірять по каталогу морських ссавців, який дозволяє визначити – зустрічалася це тварина вченим раніше чи ні, і в якій точці світу.

«Це дійсно рідкість ще й тому, що м'ясоїдні косатки дуже нечисленні, дуже рідко зустрічаються і рідко приходять в Авачинску затоку. Бувають роки, коли вони взагалі не зустрічаються. В цілому по Далекому Сходу - від Чукотки до Курил, в районі 200 м'ясоїдних косаток. При цьому рибоїдних косаток на Камчатці близько 800, на Командорах більше 1 тис. особин», - повідомила співрозмовник.

Зараз група вчених до цих пір знаходиться в Авачинській затоці, курсуючи на судні в пошуках косаток і китів від бухти Бечевінская до бухти Російська, а через приблизно 2-3 тижні вони розіб'ють стаціонарний табір на мисі Зелений, біля входу в Авачинську губу. Там фахівці будуть вести спостереження до кінця літа.

«Вголос»