Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель», інформує портал «Наші гроші».

Вибіркова перевірка цін показала, що закупівельні ціни залишились на рівні минулого року, а по окремих позиціях ліки придбано навіть дешевше, незважаючи на більш ніж 60% знецінення гривні та введення ПДВ на ліки. Наприклад, Топотекан нині придбано по 949,70 грн. за ампулу, а торік МОЗ купував по 1175 грн. Ритонавір зараз придбано по 8,70 грн., така сама ціна була і торік.

Найбільші підряди на суму 31,96 мдн грн. отримало ТОВ «Людмила-фарм» Олени Миронової та Костянтина Грошева. Решту коштів отримають ТОВ «Фармадіс» і ПрАТ «Біофарма».

Нагадаємо, «Людмила фарм» останніми роками є лідером поставок ліків для МОЗу. У 2013 році міністерство віддало фірмі підряди на 391 млн грн., що було найбільшим результатам серед усіх підрядників МОЗ по лікарським препаратам.

Це перші торги МОЗу на значні суми, які завершились укладанням угод. За попередні два тижні міністерство зуміло довести до завершення тендери на 6,06 млн грн., які і стали першими результативними торгами МОЗ під головування Олега Мусія та керівництва тендерним комітетом першим замміністра Руслана Салютіна.

Оголошені цієї весни тендери МОЗу були зрештою відмінено і оголошено заново, оскільки постачальники пропонували міністерству ліки по цінам, значно вищим від минулорічних, коли міністерство очолювала Раїса Богатирьова, а тендерним комітетом керував Роман Богачов.

У свою чергу міністр Мусій стверджував, що у попередні роки в ціни на ліки закладалась корупційна маржа у розмірі від 40%. Без її врахування ціни на ліки не мали б зрости. Також міністр звинувачував свого тендерного заступника Салютіна у блокуванні закупівель на користь постачальників, яким було вигідно затягування тендерів. Оскільки у такому випадку МОЗ ризикував взагалі не придбати ліків і змушений був би зрештою їх купувати по нав’язаним цінам.

ІА "Вголос": НОВИНИ