Відповідне рішення закріплено в урядовому розпорядженні від 14 січня, яке опубліковано в газеті «Урядовий кур'єр» від 24 січня 2015 року, пише УНІАН.

Цей режим дає можливість Національній комісії з регулювання в енергетиці та сфері комунальних послуг оперативно впливати на ринок в умовах гострого дефіциту енергоресурсів в опалювальний сезон. Зокрема, НКРЕКУ може встановлювати додаткові платежі енергокомпаніям, коригувати тарифи на електроенергію, а також інвестиційні програми компаній. Крім того, Нацкомісія може змінювати алгоритм розподілу коштів на гуртовому ринку електроенергії.

Критеріями НС є: зниження резерву енергогенеруючих потужностей об'єднаної енергосистеми нижче від допустимого рівня протягом трьох днів, критично низький рівень забезпечення ТЕС паливом, а також наявність більш ніж тримісячної заборгованості перед виробниками за спожиту електроенергію.
Тимчасові надзвичайні заходи включають: обмеження цін на ринку електроенергії, встановлення особливих умов купівлі-продажу електроенергії, встановлення обов'язкових вимог до виробництва, постачання і купівлі-продажу електроенергії, а також встановлення умов експорту або імпорту електроенергії.

Запроваджувані заходи є тимчасовими і термін їхньої дії не перевищує один місяць. Водночас Кабмін може продовжити цей період, але не більше ніж ще на один місяць. У період дії надзвичайних заходів усі суб'єкти ринку електроенергії, незалежно від форми власності, зобов'язані діяти за стандартами операційної безпеки функціонування об'єднаної енергосистеми з урахуванням оперативних команд держпідприємства «Укренерго».

Як писав «Вголос», 18 червня Кабмін вніс у Верховну Раду законопроект про надзвичайний стан в енергетиці. Проте парламент цей закон не підтримав. 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ