Про це йдеться у роботі Чарльза Герба, знаменитого мікробіолога з Університету Арізони, який виявив, що стільникові телефони містять в 10 разів більше бактерій, ніж більшість місць в туалеті, пише USA Today.

Знайомі предмети, до яких ми доторкається кожен день, від мобільних телефонів до кухонних раковин, містять набагато більше бактерій, ніж наші туалети. І хоча 80% інфекцій походять від наших дотиків до цих предметів, ми рідко їх чистимо так само, як «порцелянові трони».

Взуття

За 2 тижні нова пара взуття збирає 421 тисяч одиниць бактерій - середня кількість бактерій, яке Герба виявив у своєму дослідженні. Майже на третину взуття (27%) знаходиться кишкова паличка, що вказує на «частий контакт з фекальним матеріалом, швидше за все, з підлоги в громадських туалетах або після контакту з фекальним матеріалом тварин на відкритому повітрі», - сказав Герба. Прання взуття в пральній машині з миючим засобом призводить до того, що 90% бактерій знищуються, включаючи фекальні речовини.

Кухонна мийка

На кухонних раковинах більше бактерій, ніж в туалетах і сміттєвих баках, йдеться в дослідженні Герба. Ще гірше, коли поблизу знаходиться мокра кухонна губка, яка насправді в 200 тисяч разів брудніша вашого туалету. Обмивайте раковину гарячою мильною водою і щодня витирайте її дезінфікуючими серветками. Перш ніж намочити губку, покладіть її в мікрохвильову піч на хвилину для очищення.

Устаткування на ігровому майданчику

Граючи на відкритих майданчиках на вулиці, діти гойдаються і ковзають по небезпечних бактеріях. «Я не дозволю своїм онукам ходити на ігрові майданчики, - сказав мікробіолог. - Ігрові майданчики - це, по суті, громадські туалети для птахів, і ви ніколи не побачите, скажімо, футбольний м'яч без кишкової палички на ньому ». «Якщо ви дбаєте про дітей, носіть їм дезінфікуючий засіб для рук», - додав він.

Багаторазові сумки для покупок

Одне дослідження Герба показало, що 97% покупців ніколи не чистили свої багаторазові сумки, створюючи сприятливе середовище для потенційно небезпечних бактерій. Сумки випадкових покупців, які вдалося дослідити, містили досить високий рівень бактерій, що викликають безліч серйозних проблем зі здоров'ям, заявив Герба. Особливо вразливі діти. Однак ретельне прання сумок вбило практично всі бактерії.

Електронні пристрої

Це не тільки стільникові телефони, які ніколи не чистяться, як показує робота Герби, але і пульт для телевізора. За словами Герби, коли кілька людей торкаються загальної речі - наприклад, iPad, - власники можуть захворіти. Для чищення таких поверхонь використовуйте просту дезінфікуючу серветку.

ІА "Вголос": НОВИНИ