Науковці відкрили та дослідили новий тип антибіотиків

Науковці відкрили та дослідили новий тип антибіотиків

Американські вчені заявили про відкриття нового типу антибіотиків, які отримали назву «малацидини».

Дослідники виявили ці сполуки, вивчаючи бактерії, що живуть у ґрунті, повідомляє Naked science.

Перші дослідження показали, що малацидини ефективні проти метицилінрезистентного золотистого стафілокока – мікроорганізму, що викликає пневмонію і сепсис.

Під час дослідження вчені проаналізували дві тисячі зразків ґрунту, які були зібрані на всій території США. Вчені шукали в ДНК виділених бактерій певні мотиви – короткі послідовності амінокислот або нуклеотидів, імовірно пов'язані з певними функціями.

Дослідників цікавили мотиви, характерні для кальцій-залежних антибіотиків (ліків, здатних знищувати мікроорганізми лише у присутності кальцію). Ці мотиви могли виявитися «сигнальним прапорцем», що вказує на існування більш довгої генетичної послідовності, пов'язаної зі здатністю знищувати мікроорганізми.

Знайдені послідовності розмножили і за допомогою методів генної інженерії ввели в бактерії-стрептоміцети, які найчастіше використовуються для синтезу антибіотиків. Через деякий час бактерії почали виробляти малацидини. За словами дослідників, новий препарат втручається в механізм, за допомогою якого у бактерій-збудників хвороб формуються клітинні стінки.

Препарат випробували на щурах, заражених метицилінрезистентним золотистим стафілококом. Засіб виявилося ефективним, при цьому збудник захворювання не ставав з часом стійким до антибіотика.

Зазначається, що перед тим, як стати компонентом ліків, малацидини повинні пройти багато щаблів перевірки ефективності і безпеки.

 

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm