Про це пише Deschide, передає «Європейська правда».

«Я стурбований можливістю реанімації придністровського конфлікту з тим, щоб втягнути в нього Росію. Чи ризикнуть реалізувати такий сценарій наші демократи? Сподіваюся, що ні», - сказав президент Молдови.

«Народ лякають погрозами з боку РФ і Придністров'я, оскільки про проєвропейський вектор нічого говорити. У середу виповнилося чотири роки з моменту підписання угоди про асоціацію Молдови з ЄС, але очікуваних результатів немає», - додав Додон.

Він сподівається, що вибори до парламенту, які заплановані на осінь, «розставлять все по місцях, люди проголосують за тих, кому довіряють».

Додон також пригрозив заблокувати проект Стратегії національної оборони, якщо парламент не врахує його пропозиції.

Проект передбачає «розробку життєздатної та ефективної системи оборони для відсічі можливих агресій, нападів і підривних дій щодо суверенітету, незалежності, територіальної цілісності країни і/або безпеки її громадян».

Серед загроз і ризиків зазначені: військовий потенціал у придністровському регіоні (у тому числі Оперативна група російських військ), використання інструментів інформаційної пропаганди, кібератаки, незаконна міграція, незаконний оборот зброї, терористична діяльність.

22 червня Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію про виведення російських військ з придністровського регіону.

У документі міститься заклик до РФ «в повній відповідності до правил, беззастережно і невідкладно завершити виведення оперативної групи російських Збройних сил з території Придністров'я у відповідності до зобов'язань, взятих на Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року».

Раніше президент Молдови Ігор Додон пояснив часті візити у Москву необхідністю покращувати відносини з Росією. За його словами, зв’язки з Україною та Румунією перебувають на хорошому рівні, тому в Київ і Бухарест їхати поки немає потреби.

ІА "Вголос": НОВИНИ