Про це пише New Scientist.

Документ вийде в 2018 році і, згідно з чернеткою, якщо для людини ігри є важливішими, ніж всі інші життєві інтереси, її визнають залежною.

Відзначимо, що остання версія Міжнародної класифікації хвороб (МКБ-10) була прийнята 27 років тому – ще в 1990 році, тому вона потребує перегляду.

У МКБ-11 буде включено так званий «ігровий розлад». Його планують розглядати як серйозну загрозу здоров'ю людини, що вимагає контролю.

«Фахівцям у галузі охорони здоров'я необхідно визнати, що залежність від ігор може мати серйозні наслідки для здоров'я. У більшості людей, які грають у відеоігри, немає розладів, так само як і у більшості людей, що вживають алкоголь. Однак при певних обставинах надмірне захоплення може призвести до несприятливих наслідків», – каже експерт ВООЗ в області психічного здоров'я Володимир Позняк.

При цьому наголошується, що під ігровим розладом розуміється не тільки залежність від відеоігор, але що ще може потрапити в цю категорію – не уточнюється.

Видання зазначає, що поки немає чіткої статистики та градації впливу ігор на людину. Одні дослідження свідчать про підвищення когнітивних здібностей у літніх людей, інші свідчать про негативні наслідки – схильність до суїцидів, психічних розладів та гніву.


«Вголос»

 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ