Він переміг у біатлонних перегонах на 15 кілометрів серед спортсменів з порушенням зору, повідомляє український параолімпійський комітет у Facebook.

«Срібло» в цій же категорії виборов українець Олександр Казік.

Гідом Лук'яненка був Іван Марчишак, а гідом Казіка – Сергій Кучерявий.

Лук'яненко бере участь у Паралімпіаді шостий раз. Для нього це шоста золота нагорода. Всього у біатлоніста 11 паралімпійських медалей.

Ще два четверті місця з однаковим часом – у Ковалевського Анатолія (гайд Мукшин Олександр) та Уткіна Юрія (гайд Перехода Руслан).

Крім того, Оксана Шишкова й Віталій Казаков добули срібло в біатлоні на дистанції 12,5 км.

Із перемогами українських спортсменів привітав президент Петро Порошенко у Twitter.

В інших змаганнях українці були менш успішні: Григорій Вовчинський та Ігор Рептюх здобули четверте й п'яте місця; Ірина Буй та Конашук Богдана також стали четвертою та п'ятою; Тарас Радь став четвертим, «лише трішки не дотягнувшись до медалі» зі стрільбою.

Усього зараз у збірній України 19 нагород — 6 золотих, 6 срібних та 7 бронзових медалей. Таким чином Україна підіймається на 4 місце у медальному заліку.