Про це повідомив кореспондент «Вголосу».

Нагадаємо, у п’ятницю вранці громадські активісти «Соколу» та інших правих львівських організацій розгромили огорожу довкола будинку на вулиці Чайковського, 31, у Львові, який руйнують на очах.

Згодом головний архітектор Львова Юліан Чаплінський заявив, що місто не відкликатиме затверджені містобудівні умови та обмеження щодо реконструкції будинку на вулиці Чайковського, 31, оскільки інспекція архітектурно-будівельного контролю під час позапланової перевірки визнала ці умови такими, що відповідають чинному законодавству.

А вже ввечері громадські активісти повторно знесли огорожу.

Сьогодні ж прес-служба Львівської міської ради анонсувала, що о 15:00 відбудеться виїзна нарада щодо будівництва на вул. Чайковського, 31. На нараду запрошено представників правоохоронних органів та Інспекції держархбудконтролю. Також 17 травня має відбутися судове слухання щодо скасування декларації на будівництво, виданої ДАБІ.

Як розповіли в юридичному управлінні ЛМР, 27 серпня 2015 року було видано містобудівні умови та обмеження під реконструкцію з розширенням наявних нежитлових приміщень на вул. Чайковського, 31, за рахунок надбудови під адміністративний будинок із вбудованими приміщеннями соціально-культурного побуту.

«Але замість того, щоб почати реконструкцію – демонтувати дах і добудувати поверхи, вони його знесли і почали нове будівництво. Також, як ідеться в листі управління охорони історичного середовища, лист-погодження з відповідним номером та датою, копію якого надали забудовники, управління видавало іншій юридичній особі й на інший об’єкт. Оригіналу листа забудовники не надають. Будинок на вул. Чайковського, 31, не є пам’яткою архітектури, але розміщений в історичному ареалі, тож забудовники отримали погодження на будівництво в Міністерстві культури та отримали декларацію на будівництво в департаменті ДАБІ», – повідомили в юридичному управлінні ЛМР.

Нагадаємо, як інформувала раніше начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко, управління мало б погодити історико-містобудівне обґрунтування. «Однак забудовники до управління офіційно не зверталися. Натомість є погодження з Києва. Як з’ясувалося згодом, під історико-містобудівним обґрунтуванням стоїть підроблений підпис начальника управління охорони історичного середовища», – зазначала Лілія Онищенко.

Як додали в юридичному управлінні ЛМР, є позов депутата міської ради, де Львівська міська рада виступає 3-ю особою на боці позивача, до департаменту ДАБІ у Львівській області щодо визнання його дій протиправними та скасування декларації на будівництво.

«Відкрито провадження і на 17 травня призначено слухання в Окружному адміністративному суді», розповіли в юридичному управлінні ЛМР.

ІА "Вголос": НОВИНИ