Вона зазначила, що платники податку на додану вартість за звітний період серпень 2016 року вперше подають оновлену форму декларації з податку на додану вартість, яку змінено відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 25.05.2016 №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.06.2016 за №843/28973).

Вона звернула увагу, що граничний термін подання звітності з ПДВ за серпень  2016 року – 20 вересня 2016 року.

Платники ПДВ, які звітують поквартально, оновлену декларацію з ПДВ вперше подадуть за 4-й квартал 2016 року. Поінформувала, що детальніше про внесені зміни до форми податкової декларації з ПДВ йдеться у листі Державної фіскальної служби України від 22.07.2016 №24830/7/99-99-15-03-02-17, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України.

Легалізація виплати заробітної плати - вимога сьогодення

Питання виплати заробітної плати в «конвертах», легалізації трудових відносин були і залишаються основними напрямами роботи Галицької ОДПІ, які систематично обговорюються під час зустрічей, брифінгів, інтерв’ю із бізнес-спільнотою та громадськістю.

Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.

«Легалізація населення, це вимога сьогодення. Знизивши ставку нарахування єдиного соціального внеску до 22% держава зробила крок на зустріч бізнесу та очікує легалізації робочих місць і підвищення рівня заробітної плати», - наголосила Олена Парубій.

Закликала роботодавців зробити крок назустріч суспільству – легалізувати найманих працівників та відмовитись від зарплати в «конвертах».

Про електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

На офіційному веб-порталі ДФС України діє електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Цей сервіс надає можливість отримати інформацію про назву платника податків (у разі його пошуку за кодом ЄДРПОУ) та про перебування його на обліку в органах ДФС, а також перевірити надійність ділових партнерів, як фізичних так і юридичних осіб, у частині сумлінності сплати ними податків до бюджету, тобто наявності/відсутності податкового боргу.

Для цього достатньо знати код згідно з ЄДРПОУ – для юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків – для фізичної особи) або точну назву партнера, ввести відому інформацію в одне з відповідних полів. За цією інформацією система здійснить пошук з баз даних, доступних для публічного використання, та повідомить про результати пошуку.

Про заповнення форм звітів суб’єктами господарювання, які реалізують алкогольні напої та тютюнові вироби

Про це в інтерв’ю повідомила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Парубій Олена Володимирівна. Вона зазначила, що з метою усунення проблем, пов’язаних із складністю заповнення форм звітів, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», Міністерством фінансів України розроблено проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49» (проект наказу), який розміщено на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет (www.minfin.gov.ua) в рубриці «Аспекти роботи. Проекти регуляторних актів для обговорення – 2016».

З 1 вересня громадяни можуть отримувати відомості про доходи онлайн

Про це повідомила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Олена Парубій. Вона поінформувала, що Державною фіскальною службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису». Цей сервіс дає можливість у режимі он-лайн здійснити отримання фізичними особами відомостей про свої доходи. Вказаний сервіс особливо буде в нагоді державним службовцям під час подання ними декларацій, у тому числі в системі електронного декларування.

Для отримання відомостей про свої доходи необхідно лише мати електронний цифровий підпис та сформувати запит за допомогою «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС», яке розміщене на офіційному веб-порталі ДФС України («Головна сторінка» – «Фізичним особам» – «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми ви плачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді»).

Вказаний сервіс запрацював у штатному режимі з 1 вересня 2016 року. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення.

Фізична особа – платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

Прийняли на роботу нового працівника – повідомте податкову

Згідно із законодавством роботодавці мають інформувати податкову інспекцію щодо прийому на роботу нових працівників. Так, відповідно до ч.3 ст.24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413.

Відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення Державної фіскальної служби для посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, визначена ч.3 та 4 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (штраф від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 до 17000 гривень), при повторному - від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 гривень)).

Щодо приведення установчих документів неприбуткових організацій у відповідність до вимог Податкового кодексу України

Про це повідомила начальник Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Парубій О.В. Вона поінформувала, що 16.07.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Постанова). З метою включення до нового Реєстру та встановлення відповідності установчих документів неприбуткових організацій вимогам Кодексу, неприбуткові організацій, які повідомлені про встановлення невідповідності установчих документів вимогам Кодексу та житлово-будівельні кооперативи - про відсутність завірених ними копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом, зобов'язані:

• привести до 1 січня 2017 року свої установчі документи у відповідність до вимог, встановлених пунктом 133.4 статті 133 Кодексу;

• подати до 1 січня 2017 року контролюючому органу копії установчих документів, а для житлово-будівельних кооперативів - завірені ними копії документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.

Новий розрахунок податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво, слід подати за 3 квартали 2016 року

Державна фіскальна служба України листом від 02.09.2016р. №29468/7/99-99-15-02-01-17 надала роз’яснення щодо нової форми та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво відповідно до наказ Міністерства фінансів України від 13.06.2016 р. №544 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво2» (далі - Розрахунок та Порядок), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.07.2016р. за №923/29053 (далі - наказ №544), який набрав чинності 29 липня 2016 року.

Щодо подання Розрахунку за новою формою, затвердженою наказом №544, ДФС України роз’яснила, що його слід подати починаючи з декларування за 3 квартали 2016 року.

Підпунктом 133.2.2 пункту 133.2 статті 133 розділу III Кодексу передбачено, що платниками податку на прибуток є постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи із джерелом походження з України або виконують агентські (представницькі) та інші функції стосовно таких нерезидентів чи їх засновників.

Порядком визначено складання розрахунків двох видів: Розрахунок податку на прибуток нерезидента, який провадить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі окремого балансу фінансово-господарської діяльності ; Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.

Якщо нерезиденти мають право на звільнення від оподаткування відповідно до міжнародного договору України окремих видів доходів, які отримуються через постійне представництво, вони разом із Розрахунком 1 або Розрахунком 2 заповнюють і подають до контролюючого органу Додаток ВД «Відомості про доходи (прибутки), звільнені від оподаткування на підставі міжнародного договору України».

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів: засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб; на паперових носіях разом з копією в електронній формі; на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Державною фіскальною службою України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», у якому платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ