Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.

Звертаючись до присутніх, Президент наголосив на важливості «чесної і відкритої розмови стосовно децентралізації, як однієї з найважливіших реформ, яку чекає Україна вже багато років» та звернувся до присутніх із закликом стати провідниками реформаторських ідей децентралізації, бути активними у захисті єдності країни та її подальшого демократичного поступу.

Президент наголосив на важливості підтримки з боку авторитетів країни у процесі прийняття Верховною Радою змін до Конституції щодо децентралізації. «Ми – одна команда, ми однаково розуміємо інтереси України і скоординовуємо рух країни. Я хочу, щоб ви говорили. Потрібно, щоб народ України чув ваш голос, бо ви сьогодні є авторитетами для Українського народу, і ми маємо говорити одним голосом», – наголосив Президент.

«Створення місцевого самоврядування – це один з елементів побудови західної цивілізації. Наявність сильного місцевого самоврядування, – згадаймо про магдебурзьке право, – була і буде однією з наших цивілізаційних відмінностей, які відрізняють нас від Росії і наближають до Європи», – сказав Глава держави.

Президент наголосив на тому, що зміни до Конституції передбачають дієві запобіжники, які гарантують територіальну цілісність України та її унітарність, а децентралізація не стосується таких питань, як оборона, зовнішня політика, безпека, забезпечення прав та свобод громадян.

Колишній Посол України в США Юрій Щербак наголосив на необхідності покращення комунікації влади із суспільством. «Ми – ваші спільники, але є речі, які люди не розуміють і які треба дуже добре людям пояснити», – зазначив він. Так, Юрій Щербак наголосив на необхідності розвінчання «міфологем Путіна» про те, що українці та росіяни – єдиний народ, а також про те, що Україна нібито знаходиться під зовнішнім управлінням. Президент на це відповів: «Ви потрапили у «десятку». Немає у нас ніяких братських народів під час війни. Є єдиний Український народ, який прямує у Європу, і є російський народ, який перебуває у глибокій кризі».

Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук зазначив, що зміни до Конституції жодним чином не мають нести загрозу для країни. Він закликав частіше зустрічатися, слухати один одного та слухати не тільки політиків, а й людей. «Люди мають зрозуміти, що ми – разом з ними», – зазначив він.

Під час дискусії колишній патріарх УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар) закликав усіх «позбутися «радянського» у мисленні, чітко усвідомити, де знаходиться України і зробити усе можливе, щоб Конституція діяла якомога більш тривалий час», що, на його думку, сприятиме стабільності у суспільстві.

Серед присутніх були також народний депутат багатьох скликань Іван Заєць, вчений-філософ, виконавчий директор Фонду Відродження Євген Бистрицький, громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, академік, радник Президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін, голова Конституційного Суду України (1996-1999), член Конституційної Комісії Іван Тимченко, Суддя Конституційного Суду України (1996-2003), член Конституційної Комісії Микола Козюбра, віце-президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» (2002-2007) Володимир Панченко.

У зустрічі також взяв участь Голова Верховної Ради та Конституційної Комісії Володимир Гройсман.

ІА "Вголос": НОВИНИ