Про це повідомила прес-служба Мінкультури.

Результати перегляду «Поводиря» можна порівняти з такими голлівудськими фільмами, як «Анна Кареніна» (82 902 глядачі за перший вік-енд), «Великий Гетсбі» (84 734 глядачів за перший вік-енд), «Джанго вільний» (71 917 глядачів за перший вік-енд).

Також слід зауважити, що «Поводир» є  найуспішнішим бокс-офісом серед фільмів українського виробництва. Дані по кількості глядачів фільмів за перший прокатний вік-енд:

·         «Той хто пройшов крізь вогонь» – 3 979 глядачів

·         «Тіні незабутих предків» – 52 157 глядачів

·         «Ломбард» – 5 305 глядачів

·         «Кохаю і крапка» – 2 978 глядачів

Нагадаємо, що повнометражний художній фільм «Поводир» зняла кінокомпанія PRONTO FILM на замовлення Державного агентства України з питань кіно. Вперше в Україні зроблена адаптація кінофільму для глядачів з вадами зору (демонструється в окремих кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя за підтримки «Ощадбанку») та вадами слуху (планується реліз на DVD).

Раніше Держкіно заявило, фільм може поставити рубіж у сучасному кінематографі, коли українське кіно зможе на власному ринку зібрати потужну прокатну суму

Як повідомляв «Вголос», події фільму відбуваються на початку 1930-х років в УРСР у часи індустріалізації, колективізації, голодомору та знищення інтелігенції. Американський підприємець Майкл Шемрок разом зі своїм десятирічним сином Пітером приїздить до Харкова. Шемрок планує обміняти в СРСР трактор на зерно. Майкла з сином зустрічає спеціаліст по роботі з іноземцями, який робить підприємцю вигідну пропозицію. Після цього Майкл залишається в Радянській Україні та стає частиною радянської пропаганди. Випадково до рук Шемброка потрапляють секретні документи про заплановані в Україні репресії, через що він гине.

Син Майкла стає випадковим свідком убивства батька. Пітеру дивом вдається втекти від переслідувачів — завдяки сліпому бандуристу Івану Кочерзі. Хлопчик пристає до сліпця і стає його поводирем. Подорожуючи Україною разом з кобзарем, він дуже швидко дорослішає. Взимку 1934 року сліпця Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер лишаться єдиним живим свідком тих трагічних подій.

ІА "Вголос": НОВИНИ