Про це пише Радіо Свобода.

За його словами, таке рішення допускають через побоювання, що Росія у зв'язку з обмеженнями може вийти з цієї організації, а це, як вважають у Раді Європи, може стати ударом по захисту прав людини у світі.

Зараз Москва вимагає відновлення права голосу для своєї делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, яка здійснює контроль за Європейським судом з прав людини, а також дотриманням Конвенції про права людини 1949 року. Права цього голосу Росія позбулася після анексії українського Криму в 2014 році.

«Ніхто не хоче давати сигнал, що ми приймаємо анексію Криму. Справа не в підриві цієї принципової позиції», - уточнив Ягланд.

Він додав, що представники Ради Європи повинні "в перспективі мати на увазі мандат" організації, який передбачає «захист прав людини в Росії, в Криму і будь-де на континенті».

На його думку, Європейський суд з прав людини і Конвенція 1949 року також важливі і для російських громадян. І якщо Росія покине РЄ, «це буде негативна подія і для Європи».

«У нас буде Європа без Росії. Це буде великим кроком назад для Європи», - переконаний Ягланд.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресії цієї країни проти України. З тих пір російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

ІА "Вголос": НОВИНИ