Залякування жуналістів в Інтернеті, як окремими особами, так і за дорученням авторитарних урядів, «поширюється по всьому світу», і це зачіпає, зокрема, жінок, – попереджає організація «Репортери без кордонів» (RsF) в опублікованій у четвер доповіді, пише Польське радіо.

«Тиск на журналістів в Інтернеті ніколи не був таким простим, як у 2018 році», – б’є на сполох неурядова організація.

RsF протягом шести місяців задокументувала десятки випадків такої діяльності у 32 країнах.

«Залякування в Інтернеті – це явище, що поширюється по всьому світу і яке є нині однією з найбільших загроз для свободи ЗМІ», – вважає генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуа.

У своїй доповіді організація пише про «кампанії ненависті, організовані авторитарними або репресивними режимами, зокрема в Китаї, Росії, Індії, Туреччині, В’єтнамі, Ірані та Алжирі», а також про кібернасильство, «що здійснюють окремі особи або політичні групи в країнах, які вважаються демократичними, (…), і навіть у країнах, що офіційно посідають дуже високі сходинки щодо свободи преси у світовому рейтингу, наприклад Швеція та Фінляндія».

На думку RsF, найчастіше онлайн-тролі вибирають собі за жертву журналістів, які займаються розслідуваннями, незручними для представників авторитарних режимів або політичних та злочинних груп».

Водночас у доповіді наголошено, що «кібернасильство особливо зачіпає жінок-журналісток». Організація б’є на сполох, стверджуючи, що така діяльність може вимусити деяких журналістів покинути свою країну, а також вдатися до автоцензури.

У документі є 25 рекомендацій для властей держав та інтернет-порталів для «ліпшого аналізування цифрових загроз».

ІА "Вголос": НОВИНИ